Zuhal Topal'la Sofrada 25 Şubat izle son bölüm programı sıkı bir şekilde takip eden herkes tarafından araştırılmaya devam etmektedir. Zuhal Topal’ın sunduğu bu yatışmada gelinler yemeklerini yaparak birbirleriyle yarışırken, kaynanalar ise; gelinlerin yaptıkları yemeklere göre puanlama yapmaktadırlar. Yarışmacılar ise; her hafta birbirlerinden farklı olacak şekilde değişiklik göstermektedirler. Menülerini belirleyen gelinler, belirli bir saat içerisinde belirttikleri menüyü hazırlamak zorundadırlar. Eğer yetiştirmeyi başaramadıkları bir yemek olursa da bu durum puanlama tablosuna da mutlaka yansıyacaktır.

Zuhal Topal’la Sofrada programı kimi zaman zor ve çekişmeli bir şekilde geçiyor olsa da kimi zaman oldukça eğlenceli bir şekilde geçmektedir. Ekran başında bekleyen binlerce seyirci ise; programda yapılan yemekleri evde kendileri de deneyerek sevdiklerine sunduklarını söylemişlerdir. Zuhal Topal ile Sofrada yarışmasının 3. Gün yarışmacısı ise; Yağmur Hanım ve kayınvalidesi Güngör Hanım’dır. Yağmur Çıtak aslen Kayserili olduğunu ve asıl mesleğinin kuaförlük olduğunu söylemiştir. Henüz 18 yaşında olan ve nişanlılık aşamasında olan Yağmur Hanım, güzel yemekler yaptığını ve yarışmanın birincisi olmayı hedeflediğini de söylemiştir.

Yağmur Çıtak’ın kayınvalidesi, Güngör Kefinsiz ise; gelinen güvendiğini ve yarışmayı mutlaka kazanacaklarını açıklamıştır. Haziran ayında oğluyla evleneceğini söylediği gelini Yağmur’un çok marifetli ve el lezzetinin oldukça güzel olduğunu vurgulamıştır. Aynı zamanda yaşının genç olmasına rağmen yaptığı yemeklerin birçok kişinin ilgisini çekecek nitelikte olduğunu söyleyen Kayınvalide, yarışmayı kazanacakları konusunda olan iddialarını da her seferinde vurgulamaya devam etmektedir.

Son Bölümde Neler Oldu?


Son bölümde neler oldu? Sorusu da programı devamlı bir şekilde takip eden izleyiciler tarafından sıklıkla sorulmaya devam etmektedir. Zuhal Topal ile Sofrada programında yarışan Yağmur ve Güngör Hanım kendilerine göre oldukça zor bir menü belirlemiş ve misafirleriyle paylaşmıştır. Yağmur Çıtak’ın programda yaptığı yemek menüsü, kayın validelerin bazıları tarafından beğenilirken bazıları tarafındn beğenilmemiştir. Yağmur Hanım’ın menüsü;

  • Sebzeli mercimek çorbası

  • Cacıklı arpa köftesi

  • Fırında pastırmalı roka

  • Brokoli salatası

  • Kayseri yağlaması

  • Mevsim Salatası

  • Kaymaklı incir dolması olarak izleyicilerle de paylaşılmıştır.


Zuhal Topal ile Sofrada son bölüm içeriğinde Yağmur Çıtak’ın yaptığı yemeklerin tadımı yapılmış ve buna göre değerlendirilmiştir. Programın formatında kaynanaların puanlamasından sonra, Zuhal Topal’da puan vermektedir. Bu puanların toplamında ise; haftanın kazananı belirlenir ve haftanın ödülü sahiplerine verilir. Yağmur Çıtak ise; yukarıda belirttiğimiz menüyle şampiyon olacağını ve kaynanalar tarafından da tam puan verileceğini düşünmüştür.

Puanlamalar Nasıl Oldu?


Puanlamalar nasıl oldu? Sorusu da programın son bölümünü kaçıran izleyiciler tarafından sıklıkla sorulmaya ve merak edilmeye devam etmiştir. Güngör Kefinsiz’in gelini Yağmur Çıtak’a verilen puanların, yalnızca yaptıkları yemekler üzerinden değil sunum ve misafirlere davranış şekilleri de değerlendirilerek verildiği söylenmiştir. Kaynanaların bazıları, Yağmur Hanım’ın yaşına rağmen oldukça marifetli bir gelin olduğunu düşünürken, bazıları ise; menüyü ve yemekleri kendilerininkine göre daha zayıf bulmuş ve olumsuz bir şekilde eleştirmeye başlamışlardır.

Yağmur Çıtak’ın müstakbel kayınvalidesi Güngör Kefinsiz, müstakbel gelininin yaptığı yemekleri sonuna kadar savunmuş ve menüsünün de zahmetli ve emek isteyen bir menü olduğunu diğer kayınvalidelere açıklamaya çalışmıştır.

Son Bölüm Fragmanı


Zuhal Topal ile Sofrada son bölüm fragmanı, programı seven kişiler tarafından merakla beklenmektedir. Haftanın finali yaklaşmaya devam ettikçe yarışmacıların birbirleriyle olan rekabet de git gide artmaya başlamış ve yarışma git gide kızışmıştır. 25 Şubat bölümü de yayımlandıktan sonra ise; programı kimin kazanacağı seyircilerle paylaşılacak ve büyük ödülün de sahibi olacaklardır.