0,69 faizli kredi onay aldı! Gören tüm vatandaşlar hemen ev bakmaya başladı. Bu kredi ile vatandaşların ihtiyaç duyduğu nakit sağlanıyor.

Konut fiyatlarında rekora koşan bir artış son aylarda görüldü. Özellikle pandeminin sona ermesi ve normalleşme sürecine girişte hemen hemen tüm ürün ve hizmetlerde fiyatlarda görülen artış takip edilemez oldu. Konut fiyatları da bu şekilde artan fiyatlardan nasibini aldı. Bir miktar birikim yapan ve ev almayı düşünenler biriktirdikleri kısımla konut almanın mümkün olmadığını gördü.  

İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti

Artan konut fiyatlarının ardından ve Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden sonra devlet tarafından konut projelerine ilişkin çalışmalar da arttırıldı. TOKİ bünyesinde çeşitli konut projelerine ek olarak kamu bankalarına da talimat verildi. Talimatın ana noktası ise diğer tüm bankalarda yüzde 2,0’den de fazla olan faiz oranlarını düşürerek vatandaşlara konut kredisi sağlanması oldu. Peki, devlet talimatı ile konut kredisini düşük faizle veren bankalar hangisi? Düşük faizli konut kredileri hangi bankalarda var? İşte en düşük faizli konut kredisi kampanyalarının detayları... 

0,69 faizli konut kredisi

KAMU BANKALARINDAN BÜYÜK FIRSAT 

Konut kredisinde en büyük fırsat şu an için kamu bankalarından sunuluyor. Devlet tarafından çeşitli projelere devam edilirken öte yandan projelerden yararlanamayan kesimler içinse kamu bankaları tarafından en uygun konut kredisi fırsatları sağlanıyor. 15 yıl taksit imkanı sağlanarak yalnızca 0,69 faizle sunulacak olan konut kredisine dair detaylar açıklandı.  

YENİ EVİM KONUT FİNANSMANI BAŞVURUSU 

Yeni Evim Konut Kredisi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar bu kampanya kapsamında düşük faizlerle konut kredisi çekerek uygun aylık ödemeler yapabilecektir. Sağlanacak olan Yeni Evim Konut Kredisi kampanyası yüzde 25 oranında İstanbul için, yüzde 75 oranında ise diğer iller için sağlanacak. Buna göre 1. bölge olarak belirlenen İstanbul’da 80 bin TL gelirli, 2. bölgede 65 bin TL gelirli ve 3. bölgede ise 45 bin TL gelirli olan vatandaşlar kampanya katılımını gerçekleştirebilecektir.  

yeni evim konut kredisi başvurusu

Kampanya başvurularını ise yenievimkampanyasi.com.tr adresinden yapabilecek olan vatandaşlar Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank aracılığı ile konut kredisi kullanarak evlerini satın alabilecektir. İlk 3 yıl devletin destekleyeceği kredi için 1 milyon TL çekilmesi halinde ilk yıl ödeme 4 bin TL civarında olurken, diğer yıllarda 9 bin TL civarında devam edecek. Bu sayede vatandaşlar cepleri rahat bir şekilde ev sahibi olabilecek.