0.99 faiz oranları ile destekli kampanya devam edecek: Kamu bankası açıkladı

Son Dakika: Ziraat Bankası geçtiğimiz yıl bu zamanlarda 0,99 faiz oranı ile konut kredisi sunmuştu. İnsanlar da bu sene de aynı oranda faizle bir kredi sunulacak mı diye merak etmeye başladı. Ziraat Bankasının bu yönde herhangi bir çalışması şu an için görünmüyor. Herhangi bir kredi türünde 0,99 faizle kredi vermiyor. Konut kredisinde de faiz oranları vadeye ve çekeceğiniz tutara göre değişiyor.

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat bankasında çekeceğiniz kredi miktarına ve ödeyeceğiz vadeye göre faiz tutarı değişiyor. Bunun yanında Ziraat Bankası Konut Ürün Paketi, Konut Kredisi, Çalışanın Artısı Konut Kredisi ve Emeklinin Artısı Konut Kredisi olmak üzere 4 farklı kampanya ile konut kredisi veriyor. Tüm bu kampanya ve farklı kredi seçenekleri arasında faiz oranları %1,37 ile %1,43 oranı arasında değişiyor. Tabii ki bu oranın kişiye özel olarak farklı kampanyalar ile değişmesi de mümkün.

Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konut kredisi başvurusu yapmak için banka ile iletişim numaraları üzerinden iletişime geçebilir veya size en yakın şubelerine uğrayabilirsiniz. En yakındaki şubeye uğrayarak hem kredi başvurusunda bulunabilir hem de size özel bir kampanya var mı bunu da öğrenebilirsiniz. Bankalar dönem dönem özellikle uzun süredir müşterisi olan kişilere farklı kampanyalar düzenleyebilmekte, avantajlı faiz oranları sunabilmekte. Bu nedenle mutlaka kredi çekmeden önce düzenli müşterisi olduğunuz bankanın şubesine uğrayıp konuşmanızda fayda var.

Kredi Başvuru Şartları Neler?

Bankaların kredi çekmek için şartları kişiye göre değişebiliyor. Bazen kefil veya ipotek gösterme gibi şartlar aranabiliyor. Maaşı ve kredi notu yüksek kişilerde ise bu tür şartlar istenmeden kredi verilebiliyor. Bu nedenle kredi notunuz, yaptığınız iş, düzenli bir geliriniz olup olmaması, aldığınız maaş gibi etmenler sizden istenilecekleri değiştirebiliyor. Özellikle konut kredisi gibi yüksek miktarlı kredi çekme işlemlerinde bankalar aldığınız konut üzerine ipotek koyabiliyor. Krediniz bitene kadar bu ipotek duruyor. Bu nedenle Ziraat Bankasının da kişiye göre farklı uygulamaları olabilir.