Bankalarda kredi puanı düşük olanlara müjde verildi: Hemen başvuru yaparak ihtiyaç kredisi alabileceksiniz...

Ekonomik açıdan zor durumda olan ve kredi notu da düşük olan vatandaşlar hangi bankalardan kredi alabileceğini düşünüyor. Kredi notu önceki borçların veya kredilerin ödenmemesi halinde düşüyor. Mevcut borçlar 90 gün içinde ödenmezse kredi notu ciddi oranlarla azalıyor. Bankalarda özellikle ekonominin zor olduğu günlerde bu kişilere kredi vermeye pek yanaşmıyor. Peki kredi notu düşük olanların kredi çekme ihtimali hiç mi yok?

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

İlk olarak şunu söyleyelim kredi notu düşük olanlara uygulanan faiz oranları farklı olabiliyor. Bunun yanında vade seçenekleri de kısıtlı olabiliyor. Yine kredi notu düşük olanlar kredi almak istediğinde bankalar ipotekli olarak veya kefille kredi çekilmesini isteyebiliyor. Yani kredi notu düşük olan bankalardan kredi almak istediğinizde bu işlem kolay olmuyor ve paranın geri ödeneceğini garanti altına almak için sizlerden belli başlı şartlar isteniyor. Şartları sağladığınız koşullarda aşağıdaki bankalar kredi veriyor.

Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para! Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para!

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Devlet Bankaları:

Devlet bankalarının üçü de (Ziraat Bankası, Halk Bank ve Vakıf Bank) özel bankalar gibi kredi notu düşüklere belli şartlarda kredi veriyor. Bu şartlar arasında yine bir ev veya araba ipotek ettirmeniz veya bir kefil bulmanız istenebiliyor. Faiz oranları ve vade süreleri de yine değişiklik gösterebiliyor.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Verirken Kefilden Aranan Şartlar

Bankaya ipotek göstermeniz veya kefil bulmanız gerektiğini söylemiştik. Kredi notunuz düşükken kredi almak için kefilinizin de belli şartları sağlaması gerekiyor. Düzenli bir geliri olmalı, evli ise eşinden izin almalı, SGK’da kaydı bulunmalı ve sigortası olmalı. Yani kefil bulmanız yeterli olmuyor bunun yanında size kefil olacak kişinin de bazı şartları karşılaması isteniyor. Bunun yanında şunu da belirtelim gerek özel gerekse de devlet bankaları kredi notu düşük olanlara her zaman kredi vermiyor.

Özellikle günümüzdeki gibi krediye ihtiyacı olan insan sayısının fazla olduğu zamanlarda kredi notu yüksek olanlar, düzenli geliri olanlar, devlet memuru olanlar her zaman daha öncelikli oluyor.