Milyonların beklediği destek parası hesaplara yatırıldı mı? 1250 TL'lik yardım kimlere verilecek? Bakanlık son tarih olarak bugünü açıklamıştı. İşte Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan destek ödeme haberi...

Bakanklıktan gelen açıklama ile birlikte ödemelere dair detaylar verildi. TC kimlik numaranızın son hanesine göre ne zaman ödeme alacağınız kesinleşmişti. Peki kimlere 1250 verilecek? Eğitim ihtiyacınızın karşılanması adına ödenen KYK kredi ve burs ödemelerinde son durum aktarıldı.

Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme

Bakan Ödemeler İçin Tarih Verdi!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden detayları paylaştı. KYK kredi ve burs ödemelerinin Mart ayı içerisinde gerçekleştirileceğini belirtti.
"Sevgili gençler, mart ayı GSB burs ve öğrenim kredisi ödemeleriniz hesaplarınıza yatırılmaya başlandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak her koşulda yanınızda olmaya devam edeceğiz." dedi.

Öğrencilere 1250 TL Ödeniyor

Üniversitede lisans veya önlisans bölümlerinden birini okuyorsanız 1250 TL'lik aylık kredi veya burs ödemesi alabilirsiniz. TC kimlik numaranıza göre belirlenen tarihlerde ödemeler hesabınıza yapılacaktır.
Kimlik Numarasına Göre Ödemeler Hesapta

TC Kimlik numarasının sonu 0 olanlar 6 Mart,
2 olanlar için ödeme günü 7 Mart
 4 olanlar için ödeme günü 8 Mart
6 olanlar için ödeme günü 9 Mart
8 olanlar için ödeme günü 10 Mart olarak belirlendi.

Kredi ve Burs Ziraat Bankası Hesabına Yatırılıyor!

Bugün itibarıyla 10 Mart 2023 tarihi geçmiş bulunmakta. Tüm hesaplara ödeme yapılmış olması gerekiyor. Ziraat Bankası hesabınızı kontrol ederek kredi ve burs ödemelerinizi kontrol edebilirsiniz.