Telegram'ın yeni özellikleri tek tek yayınlandı. Güç tasarrufundan ses oynatma hızına ve daha pek çok yeni özellik artık Telegram'da kullanılabilecek. Whatsapp'ın bu özellikler karşısında bir adım geriye düştüğü belirtiliyor.

Emeklilere Özel: Ziraat Bankası 3000 TL Nakit Avans Verilecek Emeklilere Özel: Ziraat Bankası 3000 TL Nakit Avans Verilecek

Telegram, son dönemin en büyük güncellemelerinden birini yayınladı. Rusya temelli sosyal medya uygulamasından gelen haber doğrultusunda hangi özelliklerin aktif olarak kullanıma açıldığından söz edeceğiz. Telegram kullanıcıları bu habere çok sevinebilir. Çünkü bazı özellikler uzun süredir bekleniyordu. Belki de bu özellikler ile Whatsapp'a daha fazla kafa tutabilecek ve rekabeti artıracak.

Ses Oynatma Hızı Eklendi!

Telegram'da artık ses veya görüntülü ses oynatma hızı değiştirebilecek. İsterseniz çok hızlı veya çok yavaş bir şekilde ilgili medyayı oynatmanız mümkün olacak. Sesli oynatma hızı Whatsapp'ta uzun süredir vardır. Ancak görüntülü ses oynatma hızının olmadığı bir gerçek. Bu da Telegram'ı bir sıfır öne taşıyor.

Grup Mesaj Okuma Bilgisi Aktif Oldu!

100'den daha az üyeye sahip gruplarda ise kullanıcıların ilgili mesajları ne zaman okuduğu görüntülenebilir. Eğer bir mesaj atmışsanız ve görüntülenme tarihine bakmak istiyorsanız bu özellik tam da size göre.

Güç Tasarrufu Modu Geldi!

Telegram'da artık güç tasarrufu modu ile şarjınızdan daha az harcama yapabilirsiniz. Bu özellik pek çok kullanıcı için gerekliydi. Çünkü gereğinden fazla yüksek boyutlu emojiler ve hareketli görüntüler bulunuyordu. Hal böyle olunca kullanıcıların güç tasarruf moduna ihtiyaç duyması kaçınılmaz hale geldi.