Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay düzenli ödenen evde bakım maaşı nisan ayı ödemeleri yakından takip ediliyor. 10 Nisan 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi içinde sabahın erken saatlerinden itibaren aramalar başladı. Peki, Nisan ayı evde bakım paraları ne zaman hesaplara yatacak? Nisan ayı evde bakım maaşı yattı mı 2022?

Devlet, evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli vatandaşların ailelerinden koparılmadan bakımlarının asgari düzeyde sağlanması için evde bakım maaşı ödemesi yapıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesinden her ay düzenli olarak ayrılan ödenek sayesinde bakıma muhtaç vatandaşlar ve aileleri rahat ediyor. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlar belli bir gelir kriterinin altında kalmaları durumunda evde bakım maaşı için başvuru yapabiliyor. Nisan ayının gelmesi ile birlikte evde bakım parası alan vatandaşlar için yeni aramalarda başladı. 2022 Nisan ayı evde bakım maaşı ne zaman yatacak? Nisan ayı evde bakım parası bayramdan önce yatar mı? 10 Nisan 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi belli oldu mu gibi soruların yanıtı en çok araştırılan başlıklar arasında yer alıyor. 2022 Nisan ayı evde bakım parası ödemeleri için detaylar haberimizde…

10 Nisan 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi

10 Nissan 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi henüz Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanmadığını nisan ayı evde bakım maaşı ödemesini bekleyen hak sahipleri e-devlet üzerinden ve SMS ile sorgulama yaparak kendi illerinde ödemelerin ne zaman yapılacağını öğrenebiliyor. T.C. kimlik numarası ve şifrenizle e-devlet girişi yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesinin altında bulunan sosyal destek ve yardım ödemeleri bölümüne tıklayarak evde bakım parasının yaşadığınız ilde ne zaman yatacağını öğrenebilirsiniz. Yine aynı şekilde Ziraat katılım Bankasından maaş alan vatandaşlar sms ile evde bakım maaşı sorgulama yapabiliyor. Maaşını Ziraat katılım Bankasından alıyorsanız cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne büyük harflerle bakiye yazdıktan sonra 47 47'ye SMS gönderebilirsiniz.

10-nisan-2022-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-evde-bakim-paralari-hesaplara-ne-zaman-yataca-4

Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri

2022 Nisan ayı evde bakım maaşı ne zaman yatacak?

Nisan ayının gelmesi ile birlikte aynı zamanda Ramazan ayı olmasından dolayı vatandaşlar evde bakım parası ödemelerini bu ay daha da yoğun bir şekilde araştırılıyor. Nisan ayı evde bakım maaşı ödemeleri ayın 15'inden itibaren hesaplara geçmeye başlanacak. 30 Nisan tarihine kadar yani Ramazan Bayramı'ndan önce tüm illerde evde bakım maaşı ödemeleri tamamlanacak. Evde bakım parası ödemesi Bu yıl yapılan zamla birlikte 2700 lira olmuştu. Evde bakım maaşı alanlar bayramdan önce ödemelerini almak ve bayram hazırlığı yapmak istiyor.