10 Şubat 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi açıklandı mı? Şubat ayı 2022 evde bakım parası yattı mı? 10 Şubat evde bakım parası yatan iller listesi ve detaylar haberimizde…

10 Şubat 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi için araştırmalar devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, her ay evde bakıma muhtaç hasta ve yaşlı kişilerin ailelerinden Koparılmaması ve ihtiyaçlarının karşılanması için evde bakım parası ödüyor. Evde bakım maaşı olarak bilinen bu ödemeler yılda 2 defa enflasyon rakamları doğrultusunda zamlanıyor. 2022 yılında Ocak ayında evde bakım maaşına yapılan zam Şubat ayı maaşlarına yansıyacak. Peki 10 Şubat 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi belli oldu mu? 2022 Şubat ayı evde bakım parası yattı mı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesinden evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli kişilerin ailelerinden Koparılmaması ve ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla her ay düzenli olarak evde bakım maaşı ödemesi yapılıyor. Evde bakım parası alabilmek için öncelikle bakanlık tarafından belirlenen kriterlere uygun olmak gerekiyor. 10 Şubat 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi için araştırmalar sabah saatlerinden bu yana devam ediyor. Çünkü Şubat ayı evde bakım parası hesaplara zamlı olarak yatacak. Yani 2022 yılının ilk zamlı maaşlarını Şubat ayında alacak olan vatandaşlar Bir Hayli heyecanlı. Peki Şubat ayı evde bakım parası ödemeleri başladı mı? 10 Şubat 2022 evde bakım maaşı yattı mı?

10-subat-2022-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-subat-ayi-evde-bakim-maasi-hangi-illerde-yatt-3

10 Şubat 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen kriterleri karşılayan vatandaşlara evde bakım maaşı bağlanıyor. Evde bakıma muhtaç olan hasta yaşlı ve engelli vatandaşların aileleri bu ödemelerden faydalanıyor. 10 Şubat 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi henüz açıklanmadı. Çünkü henüz Şubat ayı evde bakım maaşı ödemeleri başlamadı.

2022 Şubat ayı evde bakım maaşı ne zaman yatacak?

2022 Şubat ayı evde bakım maaşı ödemelerinin 15 Şubat 2022 tarihinde başlaması bekleniyor. Çünkü Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ödemeleri her ayın 15'i ve 30'u arasında hesaplara yatırıyor. Bakanlık tarafından ödemenin yapıldığı iller her gün liste halinde yayınlanıyor. Evde bakım maaşı ödemesi başladıktan sonra güncel listeleri kurdele haberimizde paylaşacağız...

10-subat-2022-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-subat-ayi-evde-bakim-maasi-hangi-illerde-yatt-2

TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı

E Devlet evde bakım maaşı sorgulama ekranı

Evde bakım maaşı alma kriterlerini karşılayan ve almaya hak kazanan vatandaşlar e-devlet üzerinden maaşlarını sorgulaya biliyor. T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile sisteme giriş yapanlar arama butonuna Engelli evde bakım aylığı ödeme bilgileri sorgulama yazarak doğrudan sorgulama ekranına ulaşabiliyor. Ayrıca evde bakım maaşı SMS ile sorgulama da yapılabiliyor. Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile evde bakım parası alanlar cep telefonlarının kısa mesaj bölümüne büyük harflerle bakiye yazarak 47 47'ye SMS gönderip sorgulama yapabilir.