Optik illüzyonda kaplanlar var ve bir ormanda, biri zıplarken, diğeri gezintiye çıkmış gibi görünüyorlar.

Emekli maaşı Ziraat Bankası Vakıfbank Halkbank ve PTT'den Alanlara 40.000 TL Ödeme Veriliyor!  Emekli maaşı Ziraat Bankası Vakıfbank Halkbank ve PTT'den Alanlara 40.000 TL Ödeme Veriliyor! 

Sadece çok üst seviyede zekası olanlar hayvanın yerini çözüyor! 11 saniyede 2'den fazla kaplanı görebilir misin? Bu çoğu insan için pek bir şey ifade etmeyebilir. Ama optik yanılsama onu viral yapan resimde bulunuyor. Bu resimde görünen iki kaplan dışında 11 saniye içinde daha fazla kaplan görmeniz gerekiyor. Şimdi resimdeki gizli kaplanları bulmaya çalışın ve gözlem becerilerinizi ve zekanızı test edin.

Optik illüzyon bulmacalarını çözmekten hoşlanıyorsanız, doğru yere geldiniz. Bugün sosyal medya, çeşitli türlerde optik illüzyonlarla doludur. Viral oluyorlar çünkü gözlerimizi kandırıyorlar ve orada olmayan şeyleri görmemizi sağlamak için beynimize meydan okuyorlar. Optik bir yanılsama, görsel sistemin neden olduğu ve tartışmasız gerçeklikten farklı görünen görsel bir algı ile karakterize edilen bir yanılsamadır.

ÇEŞİTLİ RENKLERLE DOLU...

Pembe gibi görünen mavi bir ayakkabıdan kırmızı olmayan çileklere veya su altında oynayan bir çocuğa kadar, optik illüzyonlar çok eğlenceli ve zorlu olabileceğinden ve aynı zamanda insanların bu stresli zamanlarda stres atmalarına yardımcı olabileceğinden her zaman insanların ilgisini çekmiştir.

ÇÖZEBİLENE AŞK OLSUN

Yanılsamalar çok çeşitlidir, sınıflandırmaları zordur. Çünkü altta yatan neden genellikle net değildir. Bununla birlikte, iyi bir optik illüzyon, gözlerinizi ovuşturmanıza, başınızı kaşımanıza ve saatlerce şaşkına dönmenize neden olan görsel bir gizem gibidir.

Örneğin, başka bir resimde, ormanın ortasında bir kaplan ailesi görülüyor ve kişiye resimde dikkatlice ve akıllıca gizlenmiş olan daha fazla kaplan bulma mücadelesi verildi.

Resimde diğer okuyucuların ilgisini çeken 11 kaplan daha bulduğu söyleniyor.

ilan365.net özel haber