12 Nisan 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi belli oldu mu? Nisan ayının ortalarına gelmesi ile beraber evde bakım maaşı yatan iller listesi de yoğun şekilde araştırılmaya başlandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan evde bakım parası ödemeleri aylık olarak hesaplara yatırılmıyor. Peki, evde bakım maaşı yatan iller listesi 12 Nisan 2022 belli oldu mu? Nisan ayı evde bakım maaşı ne zaman yatacak?

Evde bakım parası yatan iller listesi 12 Nisan 2022 günü için belli oldu mu? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evde bakıma muhtaç hasta, yaşlı ve engelli kişilerin ailelerine ödenen evde bakım parası her ay düzenli olarak hesaplara geçiyor. Hak sahibi vatandaşlar Nisan ayının gelmesi ile birlikte bu ay ödenecek evde bakım maaşlarının ne zaman yatacağını araştırmaya başladı. Peki, 12 Nisan 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi belli oldu mu? Nisan ayı evde bakım maaşı ne zaman yatacak?

12-nisan-2022-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-nisan-ayi-evde-bakim-maasi-ne-zaman-yatacak-3

Evde bakım maaşı yatan iller listesi 12 Nisan 2022

Evde bakım parası yatan iller listesi 12 Nisan 2022 günü için en çok araştırılan var arasında yer alıyor. Yüz binlerce vatandaş Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen evde bakım maaşından düzenli olarak faydalanıyor. Hasta yaşlı ve engelli kişilerin ailelerine yapılan evde bakım parası ödemesi her ayın 15'i ile 30’u arasında hesaplara yatırılıyor. Yani Nisan ayı için ödemeler henüz başlamadı.

12-nisan-2022-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-nisan-ayi-evde-bakim-maasi-ne-zaman-yatacak

Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir? Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir?

Nisan ayı evde bakım maaşı ne zaman yatacak?

Nisan ayı evde bakım maaşı ödemeleri 15 Nisan 2022 tarihinden itibaren başlayacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 15 Nisan tarihinden itibaren hangi illerde evde bakım maaşı yattı sorusuna cevap verecek. Bakanlık tarafından Her gün düzenli olarak listeler yayınlanacak evde bakım parası ödemeleri açıklanan iller de hesaplara yatacak. Ayrıca kendi şehrimizde evde bakım maaşı ödemesi yapılıp yapılmadığını da öğrenebilirsiniz. e Devlet evde bakım maaşı sorgulama işlemleri için TC kimlik numarası ve şifreniz ile birlikte e-devlet girişi yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesine gidin. Burada evde bakım ve engelli maaşı sorgulama ekranından işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Yine Ziraat katılım bankasından maaş alanlar SMS ile evde bakım maaşı sorgulama yapabilir. Cep telefonun uzun kısa mesaj bölümünden büyük harflerle bakiye yazarak 4747’ye SMS göndermeniz yeterli