Brent petrol fiyatları Düşmeye devam ederken ülkemizde de güzel haberler geliyor. Petrol fiyatlarının 100 dolar seviyelerine gerilemesi ile beraber benzin ve motorinde indirim yapılacak. Sektör temsilcilerinden alınan bilgiye göre bu geceden itibaren geçerli olmak üzere motorine 1.5 lira indirim gelecek. Ayrıca benzin indirimi de yolda.

Rusya Ukrayna Savaşı ile birlikte tırmanmaya başlayan brent Petrol fiyatlarını ayet düşmeye başladı. Uluslararası piyasalarda brent petrolün varil fiyatı 100 dolara kadar geriledi. Bu düşüşün ardından Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına indirim konusu da gündeme geldi. 12 Nisan gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorin fiyatlarında 1.5 lira indirim bekleniyor. Ayrıca benzin fiyatlarına da indirim Geleceği tahmin ediliyor. Sektör temsilcileri ise fiyatların her an değişebileceğini söylüyor.

Motorine indirim kesim

Motorin indirimi konusunda sektör temsilcileri yaptıkları açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Motorinde indirim hemen hemen kesin. Tutar, verilerdeki oynaklığa göre değişebilir. Şu anki verilere göre litrede 1.5 lira indirim var. Yapılacak indirimler birlikte motorinin litre fiyatı 20 lira seviyesine inmiş olacak."

Güncel motorin fiyatları

İndirim öncesinde güncel motorin fiyatları ise şu şekilde oldu;

İstanbul: 22,08

Akbank Direkt'ten Kimlik Son Rakamı 0-2-4-6-8 Olanlara Özel 31.000 TL Ödeme Fırsatı! Akbank Direkt'ten Kimlik Son Rakamı 0-2-4-6-8 Olanlara Özel 31.000 TL Ödeme Fırsatı!

Ankara: 22,18

İzmir: 22,19

Benzine de indirim bekleniyor

Brent petrolün varil fiyatının düşmesi sonrasında motorinin yanında Benzine de indirim bekleniyor. Sektör temsilcileri bu konuda yaptıkları açıklamalarda, “Brent petrol ve küresel piyasalarda söz konusu ürünün ton fiyatının biraz daha düşmesi halinde benzinde de hafta ortasında bir indirim gündeme gelebilir” dedi.