Ramazan Bayramı bu yıl 2 Mayıs tarihinde başlayacak. Hükümet tarafından yine Ramazan Bayramı öncesinde emekli vatandaşlara emekli ikramiyesi ödemesi yapılacak. Ramazan ayının gelmesi ile birlikte emekli ikramiyeleri de gündemden düşmüyor. Emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek? 2022 emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak gibi soruların yanında emekli vatandaşlar tarafından çok sık aranıyor. Peki, bayramdan önce ikramiyeler yatacak mı?

Yılbaşında asgari ücrete yapılan zam, memur ve emeklilere yapılan ilave zamlar ile birlikte emekli vatandaşlar da bayram öncesi emekli ikramiyelerinde iyileştirme yapılmasını bekliyor. Nisan ayı sonuna kadar emekli ikramiyelerinin hesaplara yatacağı tahmin edilirken milyonlarca emekli Bu yıl ödenecek olan ikramiye tutarını araştırıyor. Peki, Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi ne kadar kaç TL olacak? Emekli ikramiyesi ne zaman yatacak? 2022 emekli bayram ikramiyesi ne kadar?

emekliye-buyuk-mujde-ikramiyelerin-hesaplara-gececegi-tarih-netlesti-bayram-ikramiyesi-tutari-ac-2

2022 emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte emekli vatandaşlar Bayram ikramiyeleri için beklentide. Özellikle zam beklentileri uzun süreden beri devam ediyor ve birçok kişide arama motorunda bayram ikramiyesi ne zaman yatacak sorusuna cevap arıyor. Peki, emekli Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? 2022 yılı Ramazan Bayramı 2 Mayıs 2022 tarihinde kutlanacak. Emekli ikramiyelerinin de Ramazan Bayramı'ndan bir hafta kadar önce yani Nisan ayının son haftasında hesapları geçeceği tahmin ediliyor.

emekliye-buyuk-mujde-ikramiyelerin-hesaplara-gececegi-tarih-netlesti-bayram-ikramiyesi-tutari-ac-4

2022 emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak?

Emekli vatandaşlar Enflasyonun giderek tırmanması ile birlikte bayram ikramiyelerine de bu yıl yüksek zam bekliyor. Emekli bayram ikramiyesi zammı henüz kesinleşmedi. Yapılacak olan kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni Bayram ikramiyelerini açıklayacağı tahmin ediliyor. Ancak bayram ikramiyesi zammı için masada 4 formül bulunuyor. Bu formüller ise şu şekilde;

Kamu Bankasının Konut Kredisi Taksidi 6840 TL'ye Düştü! Kendi Evine Yerleşeceklere Mart Ayında Yeni Teklif... Kamu Bankasının Konut Kredisi Taksidi 6840 TL'ye Düştü! Kendi Evine Yerleşeceklere Mart Ayında Yeni Teklif...

Enflasyon oranında Bayram ikramiyelerine artış: Hükümet Bayram ikramiyelerine 2021 yılı enflasyon rakamları üzerinden artış düşünüyor. Yıllık enflasyona göre artış yapılması halinde 1100 TL olan bayram ikramiyeleri 1496 TL olacak. Yani iki bayramda toplamda 2993 lira 76 kuruş hesaplara yatacak.

Yeniden değerleme oranında artış: Bayram ikramiyelerinde aynı zamanda yeniden değerlendirme oranında artışla yapılabilir. Eğer bu şekilde biraz geç olması da halinde ise yine 1500 TL'ye yakın bir bayram ikramiyesi olacak.

Asgari ücret oranında artış:  Diğer bir formül ise ikramiyeleri asgari ücret zam oranında artış yapılması. Eğer bir formül hayata geçerse şu anda 1100 TL olan bayram ikramiyeleri 1655 lira 61 kuruş olacak. Yani yıllık toplam ödemeyi 3311 TL olarak hesaplara geçecek.

Asgari ücret tutarında ödeme: Gündemde olan son formül ise emekli vatandaşlara 2 bayramda toplam asgari ücret tutarında yani 4253 lira 40 kuruş ödeme yapmak. Yani bu tutar ikiye bölündüğünde Bayram başına 2126 lira 70 kuruş ödeme anlamına geliyor.