Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek
13 Nisan 2021 Salı kafeler açık mı? Kafe, lokanta ve restaurantlar ne zaman kapanacak? Sorularının yanıtı merakla araştırılmaya başlandı. Ramazan Ayı'nın da yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar tarafından merak edilen birinci soru tam kapanma oluyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan kısa süre önce yaptığı açıklamada, Ramazan ayı süresince restoran, kafe ve lokantaların kapalı olacağını duyurmuştu. Peki 13 Nisan salı günü restoran, kafe ve lokantalar açık olacak mı? Restoran, Kafe ve Lokantalar Ramazan'da açık olacak mı?

Vatandaşlar, restoran, kafe ve lokantaların açık olup olmadığı ile ilgili soruların yanıtını araştırmaya başladılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Koronavirüste normalleşme döneminde yaşanan vaka artışları nedeniyle yeni tedbirleri kısa süre önce ilan etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı yeni tedbirlerde kafe, restoran ve lokantaların Ramazan ayı boyunca tamamen kapalı olacakları yalnızca paket servis şeklinde hizmet verecekleri duyurulmuştu. 13 Nisan salı günü ise kafe, lokanta ve restaurantlar açık olacak.

13 Nisan salı Restaurant, Kafe ve Lokantalar Açık mı?

Restaurant, Kafe ve Lokantalar, 12 Nisan Pazartesi günü açık olacak. Yarı yarıya kapasiteyle hizmet vermeye devam edecek restaurant, kafe ve lokantalar, 13 Nisan Salı günü Ramazan Ayı'nın başlamasıyla birlikte kapanacak. Yani haftanın ilk gününde açık olacak olan restaurant, kafe ve lokantalar, Salı gününden itibaren tüm Ramazan ayı boyunca tam 30 gün kapalı hale gelecek. Ramazan Ayı boyunca kafe, restaurant ve lokantalardan paket servisler ise yapılabilecek.

Tam Kapanma Olacak mı?

Ramazan Ayı'na sayılı günler kala bir diğer soru da tam kapanma olacak mı? oldu. Tam kapanma ile ilgili henüz resmi bir açıklama bulunmasa da 15 günlük süreyle tüm Türkiye geneli tam kapanma ihtimali gündemde. Tam kapanma ile ilgili açıklamayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 13 Nisan Salı akşamı yapması bekleniyor. Tam kapanma olması ihtimalinde pek çok işkolunda işyerleri kapalı olacak, yargıda süreler duracak ve sıkı bir sokağa çıkma yasağı uygulaması gündeme gelecek. Konuyla ilgili resmi açıklama henüz olmasa da Ramazan ayında 15 günlük tam kapanma ile ilgili ciddi iddialar kulis gündemi olarak tartışılıyor.

Kafe, Lokanta ve Restoranlar Ne Zaman AÇılacak?

Ramazan Ayı boyunca kapalı kalacak kafe, lokanta ve restoranların, Ramazan Ayı'nın bitimiyle birlikte vaka sayılarındaki duruma göre kademeli olarak yeniden açılmasının gündeme gelmesi bekleniyor. Şuan için kafe, lokanta ve restoranların yeniden açılacağı tarih netlik kazanmış değil.

Editör: İlan35