13 Nisan 2021 Okullar kapacak mı sorusu cevap arıyordu. 13 Nisan'da okullar kapacak ve uzaktan eğitime geçilecek mi? Açıklamada ne denildi? MEB ne açıklama yaptı? 12 Nisan Kabine Toplantısı'ndan ne kararlar çıkacak? Milyonlarca veli, öğrenci ve eğitimle

13 Nisan 2021 Okullar kapacak mı sorusu cevap arıyordu. 13 Nisan'da okullar kapacak ve uzaktan eğitime geçilecek mi? Açıklamada ne denildi? MEB ne açıklama yaptı? 12 Nisan Kabine Toplantısı'ndan ne kararlar çıkacak?

Milyonlarca veli, öğrenci ve eğitimlerin merakla beklediği 13 Nisan'da okulların durumuna dair açıklama bekleniyordu. Ramazan'da okullar açılacak mı yoksa yüz yüze eğitim mi devam edilecek?

Koronavirüs vaka sayısı günlük 50 bini aştı. Risk haritasında tüm yurt kırmızıya boyandı. Ramazan'da kafe ve restoranların kapalı olacağı kararı çıkması ile birlikte okulların da yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçileceği iddiaları yer aldı.

Koronavirüs vaka sayısında artış tüm tedbirlere rağmen devam ediyor. Vatandaş haksız yere yazılan cezalardan bıkmış durumda. Kongrelerde, mitinglerde ceza uygulanmazken, sahilde ki, dağdaki tek başına olan vatandaşlara, öğle arasında dükkanında çay içen eczacıya kadar ceza yazılmış ve tepkiler çoğalmıştı.

Korona virüs vakalarında yaşanan artışlar 13 Nisan’da okulların açık mı kapalı mı olacağını merak ettirdi. Ramazan'ın ilk gününde okullar kapalı mı olacak sorusuyla ilgili olarak kulislerden gelen iddialar netlik kazanmak üzere.

Ramazanın ilk günü olan 13 Nisan’da kafe ve restoranların kapanmasına ek olarak okullara da ara verileceği ve eğitimin uzaktan olacağı iddiaları güçlendi.

12 Nisan yapılacak olan Kabine Toplantısı ile uzaktan eğitime geçileceği konuşuluyor.