14 milyon emekli için yapılan yeni duyuru da devlet destekli olarak 12.000 TL'ye kadar nakit ödeme PTT tarafından verilecek. PTT yapmış olduğu bu ihtiyaç kredisi sadece kendi Bankası üzerinden emekli maaşı alan vatandaşlar için gerçekleştirecek olup nakit ihtiyacı olan tüm emekli müşterilerine 12.000 TL'ye kadar ve daha yüksek limitlerde de kredi ödemeleri gerçekleştirmektedir. PTT ve aktif Bank aracılığı ile birlikte verilecek olan bu kredilere katılabilmeniz için maaş müşterisi olmanız gerekiyor.

PTT EMEKLİ KREDİSİ KAMPANYASINA KATILMAK İÇİN BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

PTT emekli kredisine katılmak için maaş almış olduğunuz PTT şubesine giderek gişe personeli yardımı ile ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. PTT aynı zamanda Cep telefonunuz üzerinden mesaj atarak da sizlere bireysel tüketici kredisi imkanı sağlamaktadır. PTT üzerinden maaş alan vatandaşlar cep telefonları üzerinden SMS atarak da ne kadar onay aldıklarını görebilir ve hatta kredi puanı uygun olması durumunda 12.000 TL üzerinde işlem yapabilir.

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

PTT sms ile ihtiyaç kredisi kampanyasına katılarak başvurularını gerçekleştirecek olan vatandaşlar cep telefonları üzerinden PTT yazıp boşluk bırakıp 11 haneli t.c kimlik numarasını yazarak 30 50 numarasına mesaj gönderebilmektedir. bu şekilde yapılan başvurularda sonuç 5 dakika içerisinde sizlere bildirilir ve onaylanan tutardı yine PTT şubeleri üzerinden kullanabilirsiniz.