15 Milyon Emekliye Devlet Destekli Kredi Kampanyası Başlatıldı: İşte Detaylar

Cumhurbaşkanı'nın desteklediği yeni duyuru ile birlikte Türkiye genelinde 15 milyon emekli için devlet destekli kredi kampanyası başlatıldı. Bu kampanya kapsamında, emekli maaşı hesapları üzerinden kredi ödemeleri Mayıs ayı sonuna kadar devam edecek. İşte detaylar:

Devlet Destekli Kredi Kampanyası Nedir?

Kampanya dahilinde, nakit kredi kullanacak olan tüm vatandaşlar uygun faizlerle kredi ödemelerini gerçekleştirebilecekler ve emekli maaşı hesapları üzerinden istedikleri zaman hesaplarını istedikleri kredi limitlerine hemen ödeyebilecekler. Kampanya, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından da onaylandı ve sadece kamu bankaları üzerinden verilecek.

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

Kampanya Kapsamında Hangi Bankalar Kullanılabilir?

Emekli maaşını Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank üzerinden alan vatandaşlar, 50.000 TL'ye kadar 36 ay vadeli kredi başvurusunu gerçekleştirerek istedikleri limitlerde kredi kullanabilecekler. Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank üzerinden emekli maaşı alan vatandaşlar, daha önce bu bankalardan kredi kullanıp düzenli ödemeler yapmış olmaları durumunda devlet destekli faiz oranlarından yararlanarak da kredi alabilecekler.

Kampanyaya Nasıl Başvurulur?

Başvuruları banka şubelerine gitmeden de gerçekleştirmek mümkün. Emekli maaşınızı hangi banka üzerinden alıyorsanız, o bankanın müşteri hizmetleri numarası üzerinden internet şifresi oluşturarak internet bankacılığı üzerinden tanımlanan kredili limiti hesabınıza hemen yatırabilirsiniz. Aynı zamanda emekli maaşı alan vatandaşlar, kredi işlemleri haricinde borç kapatma kredileri de kullanabilirler. Bankaların kendi resmi internet siteleri üzerindeki ihtiyaç kredisi başvuru formunu doldurarak da işlemler yapmak mümkün.

Kimler Kampanyadan Yararlanabilir?

75 yaşına kadar emekli olan vatandaşlar da bu kampanyadan yararlanabilirler. Devlet destekli kredi kampanyası sayesinde emekli vatandaşlarımızın nakit ihtiyaçları kolaylıkla karşılanacak ve uygun faiz oranlarıyla kredi kullanabilecekler. Bu kampanyanın amacı, emekli vatandaşlarımızın hayat standartlarını yükseltmek ve maddi zorluklarla mücadelelerini kolaylaştırmaktır