15 Nisan 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi vatandaşlarca her gün olduğu gibi bugün de yoğun şekilde araştırılan başlıklar arasında bulunuyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay evde bakıma muhtaç kişilere düzenli olarak verilen evde bakım parası yılbaşında zamlanmıştı. Nisan ayı ödemeleri için beklenti içinde olan vatandaşlar evde bakım parası yatan iller listesi 15 Nisan 2022 yayınlandı mı sorusunun yanıtını merak ediyor. Nisan ayı evde bakım maaşı ne zaman yatacak?

Evde bakım maaşı yatan iller listesi 15 Nisan 2022 günü için yine en çok araştırılan konular arasında bulunuyor. Evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli kişilerin ailelerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay düzenli olarak ödenen evde bakım parası nisan ayı ödemeleri bekleniyor. Peki, nisan ayı evde bakım maaşı ne zaman yatacak? 15 Nisan 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi belli oldu mu?

15 Nisan 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 15 Nisan 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi henüz yayınlanmadı. Nisan ayı evde bakım maaş ödemelerinin Bugünden itibaren başlayacağı tahmin ediliyor. Bakanlık tarafından açıklanacak listeleri belli olması halinde haberimizde sizlerle paylaşacağız…

Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri

Evde bakım maaşı 2022 ne kadar?

Evde bakım maaşı ödemeleri yılbaşında asgari ücret oranında zamlanmıştı. Geçtiğimiz yıl 1798 TL olarak ödenen evde bakım maaşı 2022 yılı itibariyle 2354 TL’ye yükseldi. Temmuz ayında yapılacak olan zamla birlikte evde bakım maaşı yeniden yükselecek nokta evde bakım maaşı alan vatandaşlar nisan ayı ödemeleri için yakın takipte. Nisan ayı evde bakım maaşı ödemeleri için listeler Yarından itibaren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanmaya başlayacak. Ayrıca evde bakım maaş ödemelerinin kendi şehrinde hangi gün yapılacağını öğrenmek isteyenler e-devlet üzerinden sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilecek.