15 Temmuz resmi tatil hastaneler açık mı? 15 Temmuz'da aşı yaptırılır mı, aşı randevusu alınır mı? Hastanelerde son durum ve detaylar haberimizde…

15 Temmuz demokrasi ve milli birlik günü dolayısı ile bugün resmi tatil. Özellikle çalışan vatandaşlar aşılarını resmi tatil gününe bırakmış durumda. 15 Temmuz günü hastanelerde aşı randevusu son derece yoğun olurken bazı vatandaşlar ise arama motorunda 15 Temmuz resmi tatil hastaneler açık mı sorusunun yanıtını araştırıyor. Peki 15 Temmuz'da aşı randevusu alınır mı, aşı yaptırılır mı?

15 Temmuz 2016 yılında terör örgütü FETÖ tarafından kalkışılan darbe girişimi sonrasında bu tarih resmi tatil olarak ilan edilmiş ve her sene 15 Temmuz demokrasi ve milli birlik günü olarak kutlanmaya başlamıştı. 15 Temmuz günü yani bugün Türkiye genelinde resmi tatil kamu kurum ve kuruluşları kapalı. Vatandaşlar ise 15 Temmuz resmi tatil hastaneler açık mı sorusunun yanıtını öğrenmeye çalışıyor. Peki 15 Temmuz'da hastaneler açık mı? 15 Temmuz aşı yaptırılır mı?

15-temmuz-resmi-tatil-hastaneler-acik-mi-15-temmuzda-asi-yaptirilir-mi-1

15 TEMMUZ HASTANELER AÇIK MI?

TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE! TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE!

15 Temmuz'da hastaneler açık ve faaliyet göstermeye devam ediyor. Ancak poliklinikler sadece acil serviste muayene olmak mümkün oluyor. 15 Temmuz resmi tatil günü hastane randevusu alınamıyor. Acil durumlar için vatandaşlar acil servislere giderek şikayetlerini dile getirebiliyor.

15 TEMMUZ'DA AŞI YAPTIRILIR MI?

15 Temmuz'da aşı randevusu ise alınabiliyor. Internet üzerinden olacağınıza randevuları sonrasında Seçtiğiniz hastaneye giderek saatiniz geldikten sonra aşı yaptırabilirsiniz. Randevusuz aşı işlemleri de gerçekleşiyor ancak sıra beklememek için randevu aldıktan sonra hastaneye gitmek daha doğru oluyor.