PTT'den kimliğiniz ile yıllık 7500 TL ödeme alabilirsiniz. 2 ayda bir 1250 TL destek ödemesi almak için Bakanlık gerekli haberi verdi. e-Devlet'ten başvurunuzu hemen yapın ve Bakanlıktan sosyal destek ödemenizi almaya hak kazanın. 18 yaşın üstündekiler başvuru yapabilecek.

TC'niz ile destek ödemenizi hemen almak istiyorsanız acele edin. Bakanlık başvuruları başladı. Sosyal yardım alacaklar için önemli bir hizmet veriliyor. Geçen yıl sosyal destek hizmetleri 2023 yılında da devam ediyor. Eğer başvuru yaparsanız sizler de iki ayda bir ödeme alacak ve bir yılda toplam 7500 TL ödemenin sahibi olacaksınız.

Sosyal Destek Ödemelerinde Başvurular Açıldı!

Sosyal destek vermekte olan Bakanlık, 2 ayda bir 1250 TL'lik ödeme yapıyor. Bir yılda toplam 7500 TL'lik ödeme yapılacak. Eğer bu ödemelerden yararlanmak istiyorsanız e-Devlet üzerinden başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Başvurular kısa süre içerisinde değerlendirilecek ve sonuçları sorguladığınızda ödemeyi alıp almayacağınıza dair bilgi edinebileceksiniz.

Bakanlık Kadınların Finansal Sıkıntısını Gideriyor Bakanlık Kadınların Finansal Sıkıntısını Gideriyor

PTT'den Kimlikle Paranızı Çekin

PTT'ye giderek sosyal destek ödemenizi TC kimliğiniz ile çekebilirsiniz. Size en yakın PTT şubesine iki ayda bir gitmeniz yeterli olacaktır. 850 - 1250 TL arasındaki ödemeden yararlanmak için belirli şartları karşılamanız gerekiyor. Bu şartlar arasında da tahmin edeceğiniz üzere ailedeki gelir durumu çok önemli. Gelir durumu şartları karşılayan ve ortalamanın altında olan aileler düzenli ödeme alma imkanına sahip olacak. 18 yaş üstündeki vatandaşlar başvuruda bulunabilir.