Yardım hususu olmak isteyen vatandaşlar bağlamında amacıyla e devlet üzerinden yeni bir yardım gereksinimi amacıyla nakit müracaatı başladı. Maddi hali kötü olan herkes müracaat gerçekleştirebiliyor.

Peş peşe açıklamalar yapıldı. 2000 TL yardım parası acil ihtiyacı olan vatandaşlara e-devlet üzerinden hesaplara yatmaya başladı... Sosyal devlet olma zihniyeti ile gelişen Türkiye, Cumhuriyetin, vatandaşlara acil hallerde maddi, destek sağlamaya devam ediyor. Pandemi döneminde 3 faz olarak verdiği 1100 tl pandemi başvuruları devam etmektedir. Gerçekten gereksinimi olan ve muhtaçlık belgesi olan kişiler, sosyal yardımlaşmalardan ya da e devlet sitesi olan e-devlet bağlamında başvurularını yaparak, devlet doğrultusundan yardım alabiliyor. Bu verilen paranın artık 2000 TL olduğunu belirtebiliriz. 2000 TL yardım parası müracaatı yapacak olan vatandaşlar, şartlar makul olması halinde istedikleri gereksinimlere göre, bu yardım parasını kullanabilir. 

Maddi hali kötü olan vatandaşlar, 2000 TL yardım parası müracaatı gerçekleştirmek istiyorsa, sosyal yardımlaşmalardan ya da belediyelerden bu yardım parası ile ilgili bilgi alabilir. Sadece parasal olarak yardım yapmayan devlet , kişilerin  istediği tarafta istedikleri ihtiyaçlarda muhtaç olması halinde, yardım yapmaktadır. Maddi yardım dışında en fazla tercih edilen yardımlardan bir tanesi olan besin yardımı kömür, yardım etmeye ve öğrenci, yardım etmeye gene Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı doğrultusundan vatandaşlara sunulmaktadır. yardım parası müracaatı yapacak olan kişiler, muhtarlıklar vasıtasıyla eş güdümlü muhtaçlık belgesi alması halinde 2000 TL yardım parası alabileceklerdir.

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

E Devlet şifreniz yok ise en yakın PTT şubesine giderek e devlet parolası edinebilir ve e devlet parolasıyle eş güdümlü resme internet sitesine girerek buradan yardım parası müracaatında bulunabilirsiniz. Yapılacak olan yardım parası müracaatı ardından değerlendirmeye alıncak ve sizin aslında muhtaç olup olmadığınız incelenecek. 2000 TL verilebilecek merkezli yardım parasında ailenizin, bakım sayısına göre, bir limit belirlenecektir. Eğer evde tek birey ya da iki birey yaşıyorsanız, 2000 TL alamayabilirsiniz.