Pandemi, teknoloji derken en çok talep gören meslekler değişiyor. 2021 yılında en çok kazanacak ve en çok aranacak olan meslekler açıklandı.

Pandemi, teknoloji derken en çok talep gören meslekler değişiyor. 2021 yılında en çok kazanacak ve en çok aranacak olan meslekler açıklandı. Koronavirüs pandemisi değişen dünyayı iyice gözler önüne serdi. İşte 2021 yılının meslekleri!

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi değişen dünyayı gözler önüne serdi. Artık talep gören meslekler değişti. 2021 yılında ön plana çıkacak olan meslek grupları açıklandı.

Koronavirüs ile evlerine kapanan dünya bilim dünyasına muhtaç kalacağımızı gözler önüne serdi. Tıp ve dijital dünya meslekleri geleceğin meslekleri olduğunu yine gözler önüne serilirken, eğlence ve turizm sektöründe büyük bir patlama yaşanacağına yer verildi.

İşte 2021’de en çok aranacak ve en çok kazanacak meslekler;

YAZILIMCILAR


Değişen dünyada tüm hareketlerimiz Yapay zeka uygulamalarına bağlı kalacak. Bu nedenle yapay zeka uygulamacıları büyük bir önem kazandı. Web Tasarımı ile başlayan bu alan C ++, Python, İstatistiksel Modelleme, Veri Görselleştirme gibi programları bilenlere kadar yükseldi.

HEMŞİRELER, DOKTORLAR, SAĞLIK ÇALIŞANLARI


Koronavirüs pandemisi değişen dünyada insan yapımı yada çevresel faktörlü salgınların büyük bir tehlike olduğunu gözler önüne serdi ve tıp alanında çalışacak çok sayıda personele ihtiyacı gözler önüne serdi.

EĞİTİM UZMANLARI


Uzaktan eğitim modelinin pandemi sonrasında da süreceği ön görüleri sürüyor. Üniversiteler artık önemlerini kaybedecek ve insanlar videolar üzerinden verilen derslerle ilgilendikleri konularda uzmanlaşabilecek.

RUH SAĞLIĞI UZMANLARI


Dünya nüfusundaki kontrolsüz artış caniliği, teknolojik artış işsizliği tetikleyecek ve insanlarda sinir, stres ve depresyon gibi ruh bozukluklarının nedeni olacak. Bu nedenle psikologlara büyük ihtiyaç duyulacak.

MÜHENDİSLER

Her zaman ihtiyaç duyulan bir meslek grubu olan mühendisler yine 2021'de de tercih edilecek

KİŞİSEL KOÇLAR


Yalnızlaşan dünyada kişisel koçlar arkadaşlık görevi görecek ve öz güven sağlayacak.

DİJİTAL İÇERİK UZMANLARI


Her işin internete düştüğü günümüzde dijital içerik uzmanları hala büyük bir önem taşıyacak.

DİJİTAL PAZARLAMA UZMANLARI


Kaçınılmaz son internet dünyasının uzmanları dijital satıştan marka olmaya kadar önemlerini sürdürecek.

E-TİCARET ÇALIŞANI


E-ticaretin önemi sürecek ve bu alanda ürün girimini ve pazarlamayı sağlayacak eleman açığı olacak.

KREDİ VE İPOTEK UZMANLARI


Kredi konusu 2021'de de yeni avları için uzmanlara ihtiyaç duyacak.

EĞLENCE ve TURİZM SEKTÖRÜ


Karantinada bir yıl geçiren insanlar kendilerini eğlence ve turizm sektörüne büyük bir açlıkla atacak ve sosyalleşmek için büyük organizasyonlar yapılacak. Bu alanda pek çok eğlence ve turizm elemanına ihtiyaç duyulacak ve bu alanlarda girişimcilere ihtiyaç aratacak.

İNSAN KAYNAKLARI


Büyük işsizlikte insanları organize edecek insan kaynakları departmanı önemli bir hale gelecek.