Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun öğrencilere ödediği burs ve kredi ne zaman yatacak? 3 aylık toplu KYK burs ödemesi için tarih verildi mi? Öğrenciler zamlı ödemelerin hangi tarihte hesaplarına yatacağını merak ediyor. İşte milyonlarca öğrencinin merak ettiği kredi ve burs ödemeleri...

3 ay boyunca biriken KYK burs ve kredi ödemelerinin toplu şekilde ödeneceği biliniyordu. Konuyla ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu'ndan gelen ifade dikkat çekti. Ödemelerin ne zaman yapılacağı belli oldu. Milyonların yakından takip ettiği burs ve kredi ödemelerinde son durum nedir?

KYK Kredi ve Bursu Ne Zaman Ödenecek?

3 aylık biriken KYK kredi ve burs ödemesinin ne zaman ödeneceği merak konusu haline geldi. Bakan Kasapoğlu'ndan gelen ifadede ödemelere başlandığı belirtildi. 3 ay toplu şekilde ödeneceği için öğrenciler de ayrı bir heyecan içerisinde. Bu yıl ilk defa kredi ve burs ödemesi alacaklara toplu şekilde ödenecek.

TC Kimlik Numarasına Göre Ödeniyor

TC kimlik numaranızın son hanesine göre her ayın 6'sından 10'una kadar ödemeler gerçekleştiriliyor. Ancak 3 aylık ödemeler toplu şekilde yapılacağı için tek sefere mahsus bu tarihlere dikkat edilmeden ödemeler gerçekleşebilir. Genel itibarıyla ödemelerin aylık şekilde yapıldığı vakit belirli tarihlerde olacağını belirtelim.

Emeklilere Özel: Vakıfbank'tan Büyük Fırsat! Emeklilere Özel: Vakıfbank'tan Büyük Fırsat!

2023 KYK Kredi Burs Miktarları

KYK kredi ve kurslarına gelen zamla birlikte 2023 yılında lisans öğrencisi 1250 TL ödeme alacak. Yüksek lisans öğrencilerine 2500 TL ödeme yapılacakken doktora öğrencilerine ise 3750 TL ödeme yapılmasına karar verildi. Zam sonrasında eğitim gören pek çok öğrenci rahat bir nefes aldı.