Ticaret Bakanlığı bünyesinde çalışacak 328 personel için alımlar başladı. Şubat ayı itibarıyla 30 yaşını doldurmamış kişiler başvurabilecek.

Bakanlık Bünyesinde Çalışacak Personel Aranıyor! Hangi Pozisyonlarda Alım Yapılacağı Açıklandı! Bakanlık Bünyesinde Çalışacak Personel Aranıyor! Hangi Pozisyonlarda Alım Yapılacağı Açıklandı!

Bakanlık bünyesinde sözleşmeli personel olarak çalışmak mümkün. Güncel iş ilanında ise hangi pozisyonlarda çalışılabileceği yer aldı. Sizler de detayları okuyarak öğrenebilirsiniz. Genel ve özel şartlar da yine haberimizde bulunuyor. İlanlar arasında bir pozisyon için 30 yaş sınırının olması en dikkat çekici detaylar arasında gösteriliyor. Ticaret Bakanlığı, çeşitli pozisyonlarda toplam 328 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Bu alım, temizlikçi, şoför, temizlik-bakım ve onarım destek personeli, basit tedavi, koruma ve güvenlik görevlisi gibi farklı alanlarda istihdam fırsatları sunuyor. Başvurular 1 Şubat'ta başlamış olup, adayların Genel ve Özel Koşulları dikkatle incelemeleri gerekiyor. Bu kapsamlı alım süreci, adaylara kamu sektöründe çeşitli rollerde kariyer yapma imkanı sunuyor.

Genel ve Özel Şartlar Açıklandı

Genel şartlar arasında, 657 sayılı Kamu Hizmeti Kanununun 48. maddesi gereğince belirtilen şartları taşıma, kamu kurumlarında disiplin cezası almamış olma, herhangi bir kamu kurumunda 4/B sözleşmeli pozisyonda bulunmama ve sağlık sorunları veya vardiya çalışmasına engel durumların olmaması gibi kriterler yer alıyor.

Özel şartlar ise, KPSS P93 ve P94 puan türlerinden en az 60 puan alma, belirli yaş sınırlarının altında olma, ilgili öğrenim düzeyinden mezun olma ve gerekli mesleki eğitimleri tamamlama gibi gereklilikleri içeriyor. Özellikle güvenlik görevlisi pozisyonu için, silahlı özel güvenlik kimlik kartına sahip olma ve belirli bir boy uzunluğuna sahip olma gibi şartlar da aranmaktadır. Bu şartları karşıladığınızı düşünüyorsanız sizler de başvuru yapabilirsiniz. Kısa süre içerisinde başvurular değerlendirmeye alınacaktır. Peki en son hangi gün başvuruda bulunuluyor merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyunuz.

12 Şubat'ta Sona Erecek

Başvurular, 1-12 Şubat 2024 tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı Personel Dairesi Başkanlığı'nın kariyer portalı üzerinden online olarak yapılacak. Adaylar, yalnızca bir pozisyon için başvuruda bulunabilecek ve en fazla 10 il ve şehir tercihinde bulunabilecekler. Bu alım süreci, adayların kamu sektöründe istihdam edilme şansını artırırken, Ticaret Bakanlığı'nın çeşitli hizmet alanlarında kaliteli ve etkin bir personel yapısını güçlendirmeyi amaçlıyor. Başvurularda tarihi geciktirmemeniz sizin için iyi olacaktır. Aksi halde başvurunuz değerlendirmeye alınmayacaktır. Güncel olarak bakanlığın sözleşmeli personel ve memurluk alımlarına ilişkin bilgi edinmek isterseniz de internet sitemiz üzerinden detaylara erişim sağlayabilirsiniz. 2024 yılında sıklıkla iş ilanı yayınlanıyor ve personel alımı için işlemler başlatılıyor.