Uzaktan Eğitim ders saatleri açıklandı mı? Yarın yani 31 Ağustos Pazartesi günü uzaktan eğitim başlıyor ve şu sıralar milyonlarca öğrenci uzaktan eğitim detaylarını araştırıyor. İlkokul, ortaokul ve Lise dengi okullar için uzaktan eğitim ders saatleri EB

Uzaktan Eğitim ders saatleri açıklandı mı? Yarın yani 31 Ağustos Pazartesi günü uzaktan eğitim başlıyor ve şu sıralar milyonlarca öğrenci uzaktan eğitim detaylarını araştırıyor. İlkokul, ortaokul ve Lise dengi okullar için uzaktan eğitim ders saatleri EBA giriş gibi detaylar çok merakla aranıyor. Diğer bir yandan ufacık bir detayı kaçırmamak adın öğrenci ve velilerin gözleri MEB bakanı Ziya Selçuk'ta.UZAKTAN EĞİTİM DERS SAATLERİ NEDİR?Gaçtiğimiz ay okulların açılma tarihi telafi eğitimi için belirlenen tarihin  31 Ağustos olduğu yüzyüze eğitim yapılacağı belirlenmişti. Ancak korona vaka sayılarındaki artış ve 2. dalgaya giden bu salgın ile birliktee uzaktan eğitim karrı alınmıştı. EBA TV EBA giriş işbirliği ile ilk okul, ortaokul ve liseler 31 Ağustos ta başlaması plananlanan telfi eğitiminin evden ypılacağını açıklayarak, 31 Ağustos uzaktan eğitim ders saatleri takip edilmeye başlandı. Hala bir bilgisi olmayan EBA ya giriş yapamayan öğrenciler için uzaktan eğitim ders saatleri haberini araştırdık. Peki uzaktan eğitim ders programı akabinde Uzaktan eğitim ders saatleri açıklandı mı sorusu cevaplandı mı? 31 Ağustos uzaktan eğitim nasıl olcak gibi detayları sizler için Ziya Selçuk onayı ile araştırıyouz. Geçtiğimiz dönem okulların kapandığı uzaktan eğitime geçildiği 2 dönemde eksik kalan konu tekrarları ve öğrenci telafi odaklı olan 31 Ağustos uzaktan eğitim ders saatleri şimdilerde gündemde.  Uzaktan eğitim ders saatleri nedir? EBA 31 Ağustos uzaktan eğitim ders programı açıklandı mı?Geçtiğimiz haftalard 31 Ağustosta başlayacak olan uzaktan eğitim detaylarının arştırılması devam etmekte iken saatler kala uzaktan eğitim ders saatleri ve  programı da belirlenmeye çalışılıyor. Geçtiğimiz gün MEB tarafından Ziya Selçuk'un açıklamsı ile uzaktan eğitim işleyişinin nasıl olacağı açıklanmıştı şu sıralar geri sayımın so gününde tüm öğrenciler uzaktan eğitim ders saatlerini merakla soruyor. Uzaktan eğitim ders saatleri nedir? EBA 31 Ağustos uzaktan eğitim ders programı açıklandı mı?EBA uzaktan eğitim dersleri saat 09:00'da başlıyor. Hangi saatlerde, hangi sınıf düzeyi ve hangi derslerin işleneceği hazırlanan ders programlarında açıklanıyor.31 AĞUSTOS UZKTAN EĞİTİM DERS PROGRAMI NASIL OLACAKUzaktan eğitim ders saatleri araştırmasından sonra sizlere uzaktan eğitim ders programı arştırmamızı da sunacağız.Ancak yaptığımız araştırmalar sonucunda uzaktan eğitim ders saatleri ve net ders programının henüz oluşturulmadığı kanısına vardık. Uzaktan eğitim ders programı yayınlanır yayınlanmaz haberimizde olacak. EBA tarafından son dakika bilgileri gelmeye başladı.

31 Ağustos uzaktan eğitim ders saatleri açıklandı. EBA TV ilkokul kanalında saat 09:00 ve 10:00'da 1. sınıflar için eğitim verilecek. Geçtiğimiz yıl saat 09:00’da 1. sınıf dersleri başlamış, 10:00’da 11:00’a kadar ise 2. sınıflar için eğitim verilmişti. Liseler için ise 09:00’da 9. sınıf dersleri anlatılmıştı. EBA TV ortaokul ders programı ise ilk olarak 5. sınıf dersleri ile başlıyorEBA ortaokul kanalında saat 09:00'da Türkçe dersi başlayacak. Saat 09:30'da ise 5. sınıflar için matematik dersi olacak. Lise ders programı ise 9. sınıf dersleri ile başlıyor.UZAKTAN EĞİTİM NASIL OLACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla 31 Ağustos 2020'de başlayacak eğitim programına ilişkin genelge yayımlandı.

Buna göre, 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü itibarıyla uzaktan eğitim yoluyla 2019-2020 eğitim öğretim yılının ikinci dönemine ait eksik konu ve kazanımlara yönelik eğitim programı uygulamasına başlanacak. 18 Eylül'e kadar sürdürülecek uzaktan eğitimde, 2019-2020 eğitim öğretim yılında yüz yüze işlenemeyen ve öğrencilerin bir üst sınıfta hazır bulunuşluk düzeylerini etkileyebilecek öğrenme eksikliklerinin giderilmesine öncelik verilecek.Canlı ders uygulamaları yoluyla yapılacak eğitimlerde, öğretmenlere örnek olması için programlara yönelik elektronik ortamda çok sayıda etkinlik örneği hazırlandı. Etkinlik örneklerine "http://mufredat.meb.gov.tr/2019-20ikincidonem.html" internet adresinden ulaşılabilecek.

Yüz yüze eğitim başladığında 23 Mart tarihinden itibaren gerek TRT EBA TV kanalları gerekse EBA canlı ders uygulamaları veya özel okulların kendi oluşturdukları platformlar üzerinden sürdürülen eğitimlerin amacına ulaşıp ulaşmadığı sınıf öğretmenleri veya branş öğretmenleri tarafından değerlendirilecek.

Üst sınıftaki kazanımlara temel teşkil eden alt sınıf kazanımlarının öğrencilere edindirilemediği ve öğrenme eksikliğinin devam ettiğinin tespit edilmesi durumunda önce alt sınıfa ait konu ve kazanımlar işlenecek, sonrasında yeni konu ve kazanım/kazanımlara devam edilecek. Bu amaçla MEB'in hazırladığı derslere ait program haritalarından yararlanılacak.

Hayat boyu öğrenme kurumlarında görev yapan öğretmenler, 31 Ağustos itibarıyla ilgili mevzuat kapsamında görevlerine devam edecek.

IBAN Numarasına Ödenecek, 100.000 TL'ye Kadar İsteyen Hemen Alacak! IBAN Numarasına Ödenecek, 100.000 TL'ye Kadar İsteyen Hemen Alacak!


UZAKTAN EĞİTİM DERS PROGRAMI TAMAMI

EBA GİRİŞ SAYFASI