2022 yılına girmemize sayılı günler kala yılbaşı heyecanı başladı. Birçok kişi 31 Aralık resmi tatil mi, kaç gün tatil olacak gibi soruların yanıtını araştırıyor. Peki Yılbaşı tatili kaç gün olacak?

Yeni yıla girmeye sayılı günler kalırken yılbaşı heyecanı ve kutlama telaşı da başladı. Yılbaşını kutlayarak geçirmek isteyen vatandaşlar küçük bir kuş tatil yapmanın da planlarını kuruyor. Yılbaşı ile ilgili en çok merak edilen konu ise yılbaşı tatilinin kaç gün olacağı... Peki 31 Aralık resmi tatil mi? 2022 Yılbaşı tatili kaç gün olacak? 1 Ocak tatil mi?

31 ARALIK RESMİ TATİL Mİ?

Bu yıl 31 Aralık 2021 günü Cuma gününe denk geliyor. Ancak 31 Aralık günü resmi tatil olarak kabul edilmiyor. Yeni yılın ilk günü olan 1 Ocak günü ise resmi tatil olacak. 1 Ocak Cumartesi gününe denk geliyor. Cumartesi günü çalışanlar için 1 Ocak tatil olacak ve Pazar günü de çalışma olmayacak.

YILBAŞI TATİLİ KAÇ GÜN?

Emeklilere Yeni Fırsat: Özel Bankalardan Tek Seferde 15.000 TL Nakit Desteği! Emeklilere Yeni Fırsat: Özel Bankalardan Tek Seferde 15.000 TL Nakit Desteği!

Yılbaşında resmi tatil olarak sadece 1 Ocak 2022 günü kabul edilecek. 1 Ocak 2022 Cumartesi gününe denk geldiği için Yılbaşı tatili bir gün olacak. Ancak pazar günü ile tatili birleştirip kısa bir tatil yapmak isteyenler için bu da büyük bir fırsat olacak.