Türkiye'nin sipariş ettiği ikinci parti Sinovac aşısının 6. 5 milyon dozu ülkeye gelmişti, kalan 3,5 milyon doz için de heyecanlı bekleyiş başlamıştı.

Kamu Bankasının Konut Kredisi Taksidi 6840 TL'ye Düştü! Kendi Evine Yerleşeceklere Mart Ayında Yeni Teklif... Kamu Bankasının Konut Kredisi Taksidi 6840 TL'ye Düştü! Kendi Evine Yerleşeceklere Mart Ayında Yeni Teklif...
Türkiye'nin sipariş ettiği ikinci parti Sinovac aşısının 6.5 milyon dozu ülkeye gelmişti, kalan 3,5 milyon doz için de heyecanlı bekleyiş başlamıştı. Sinovac aşısının ikinci partisinin kalan kısmı olan 3.5 milyon doz aşı da gece saatlerinde Türkiye'ye ulaştı. Gelen aşıların da ki haftalık inceleme sürecinden geçirileceği, ardından da sırası gelen risk gruplarına uygulanmaya başlanacağı bildirildi.Aşıları Pekin'den kalkan TK6175 sefer sayılı THY kargo uçağı taşıdı. 3,5 milyon doz Sinovac aşısını taşıyan uçak, sabah saat 06.00 civarında İstanbul Havalimanı’na indi. Uçağın gelmesiyle beraber Sinovac'ın ikinci parti sevkiyatı da tamamlanmış oldu. Gümrük işlemlerinin yapılması için depolara götürülen aşılar daha sonra iki haftalık inceleme sürecinin başlayacağı araştırma merkezlerine aktarılacak.

Bakan Koca paylaşım yaptı


Sevkiyatla ilgili Twitter hesabından paylaşımda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 10 milyon dozluk aşı sevkiyatının ikinci bölümünün de nihayet ülkeye ulaştığını duyurdu. Bakan Koca aşı sevkiyatının süreceğini bildirdi.Sinovac aşısının ilk partisi olan 3 milyon doz aşı 30 Aralık'ta ülkeye gelmiş ve 14 Ocak'ta da aşılanma başlamıştı. Aşıların ikinci parti sevkiyatı ise 6,5 milyon doz ve 3,5 milyon doz olarak ayrı ayrı getirildi. İkinci parti aşıların ilk sevkiyatı 25 Ocak'ta ülkeye geldi. 14 günlük incelemenin ardından bu 10 milyon doz aşının uygulanmasına geçilecek.