Ev sahibinin kendisinden %400'e yakın kira zam farkı istemesinden yakınan ünlü oyuncu, sosyal medyadan kamuoyuna açıklama yaptı. Kirasını ödemiyor iddialarıyla gündeme gelse de bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Peki o oyuncu kim?

Tamer Karadağlı, bir süredir oynamakta olduğu dizi ve filmlerle tanınıyor. Ancak sosyal medyada hakkında kirasını ödemediği ve ev sahibi ile tartışığı yönündeki iddialar patlak verdi. Ünlü oyuncu da sessizliğini bozarak açıklama yaptı. Peki açıklamasında neler söyledi? Güncel gelişmeler ve çok daha fazlası yazımızda.

Tamer Karadağlı'dan Açıklama!

Tamer Karadağlı, yapmış olduğu açıklamada önemli ifadelere verdi. Sanılanın aksine kirasını düzenli olarak ödediğini aktardı ve aşağıdaki açıklamayı yaptı:

 "Basında 'Tamer Karadağ'lı kirasını ödemedi' şeklindeki haksız yayınlar nedeniyle açıklama yapmak durumunda kalınmıştır. Borcuna sadık biri olarak ikamet etmekte olduğum apartman dairesinin kirasını oturduğum ilk günden itibaren her ay gününde yatırmış bulunmaktayım. Bu dairenin kira bedeli her sene kanuni oranda arttırılmıştır. Hatta bu sene kanuni artış oranı %25 ile sınırlı olmasına rağmen, tarafımca kiramı yaklaşık %70 oranında arttırarak ödedim. Ev sahibine hiçbir kira borcum da bulunmamaktadır."

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!

Yasa Dışı Zammı Kabul Etmiyor!

Tamer Karadağlı'dan gelen açıklamanın devamında ise yasadışı zammı kabul etmediği ve bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğini belirtti. 10.500 TL'lik kira bedelinin 55.000 TL'ye çıkarılması hususunda tepkisini net bir şekilde ortaya koydu:
"Yaşanan elim depremi ve ekonomik krizi bahane eden bazı ev sahiplerinin, kiracılardan astronomik oranda zam talep ettiği aşikardır. Benim oturduğum evin sahibi de bu fırsattan yararlanmaya çalışarak 10.500 TL olan kira bedelini 55.000 TL ye çıkarmak istemektedir. Bu yüzde bazında mevcut yasaya aykırı, çok yüksek ve haksız bir artıştır. Kabul edilemez. Hem mağdur kiracılara hem de fırsatçı ev sahiplerini örnek teşkil etmesi açısından bu zammı asla yapmayacağım, ve bu konuda başlattığım hukuki mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğimi kamuoyuna duyurmak isterim. "