406 Adet Memur Alım İlanı Adalet Bakanlığı Tarafından Duyuruldu

Adalet Bakanlığı 406 adet memur alım duyurusunu internet sitesi üzerinden paylaştı. Adalet bakanlığı bünyesinde çalışacak olan 406 adet memur alımı sözlü sınav yerleri tekrardan belirlendi. Sözlü sınav tarihleri saati ve yeri bilmek istenilen tüm detaylar ise haberde yer alıyor.

Adalet bakanlığı kadrolu olmak üzere 406 adet psikolog pedagog ve sosyal çalışmacı alanlarındaki memur alımının yeniden belirlenen sözlü sınav tarihlerine ilişkin duyurularını internet sitesi aracılığıyla duyurdu. 3 daldan alınacak olan memur sayısı toplamda 406 adet olacak

 Psikolog Pedagog Ve Sosyal Çalışmacı Kaç Adet Alınacak

 Adalet bakanlığı bünyesinde çalışmak üzere 406 adet psikolog pedagog ve sosyal çalışmacı memur alımı gerçekleştirilecek. Bunun için ise tekrardan belirlenen sözlü sınav tarihlerine ilişkin duyurular bekleniyordu ve bugün itibarıyla Adalet Bakanlığı’nın internet sitesi üzerinden net tarihlere ve saatleri ulaşmak mümkün hale geldi. Adalet bakanlığı bünyesinde çalışacak olan 406 adet memurun dağılımı ise 132 adet psikolog 52 adet pedagog ve 222 adet sosyal çalışmacı olarak görev yapacak memur alınacak.

TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak! TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak!

Adalet Bakanlığı’nın personel alım duyurusunda ise yeniden sözlü sınav tarihleri belirlendi. Bu haber doğrultusunda ise sınav tarihleri 6 Mart 31 Mart 2023 tarihleri arasında yapılacak. 406 adet memur alımının sözlü sınav tarihlerinin güncellenmesinin ardından sınava hak kazanacak adaylar çalışmalarına tekrardan başlamış durumda. 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkez üssü 2 büyük deprem felaketi aynı zamanda çevre illerde de büyük tahribat yaşattı. Bu sebepten dolayı sözlü sınav tarihlerinin erteleme ihtiyacı gündeme gelmişti.

Adalet bakanlığı bünyesinde alınacak olan 406 adet memurun dağılımı ise psikolog pedagog ve sosyal çalışmacı alanlarında alınacağı biliniyor. Yeni açıklanan sözlü sınav tarihleri ise 6 Mart 2023 tarihi ile 31 Mart 2023 tarihleri arasında Adalet Bakanlığı Personel Müdürlüğü’nün zemin kat toplantı salonunda yapılacağı bildirildi. Tekrardan belirlenmiş olan bu sözlü sınav tarihleri için sorgulama ekranları üzerinden güncel bilgilere ulaşmak mümkün hale geliyor.

Soru sınav konuları ise mesleki bilgi 40 puan Atatürk ilke ve inkılap tarihi 20 puan genel kültür bilgileri 20 puan ve bir konuyu kavrama ile birlikte ifade etme yeteneği ise 20 puan olmak üzere adaylar 100 puan üzerinden değerlendirmeye alınacaklar. Adaylar ise 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almaları gözetilecek.