4A, 4B, 4C’liler hafta sonu girmeden ATM’den çekebilecek. Maaşlara ek 7 bin 500 TL hesaplara bugün geçiyor. İşte detaylar...

Yılın ilk yarısı bitmeden SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı çerçevesinde SGK’dan emekliliğini almış olan tüm emeklilere çeşitli avantajlar sağlandı. 5 bin 500 TL olan minimum emekli aylığı vatandaşlara yetmiyorken Cumhurbaşkanı Erdoğan, minimum emekli maaşının 7 bin 500 TL’ye çıktığını açıkladı. Ayrıca 2023 yılında 1.100 TL olan bayram ikramiyeleri 2 bin TL’ye arttırılarak, Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı’nda toplamda 4 bin TL yatırılıyor.  

Bankalar ise emekli promosyon kampanyalarında hızlı bir rekabet ortamı yarattı. Emeklilerin maaş bankası olarak kendi bankasını seçmesini isteyen birçok banka rekabet ortamını kızıştırmaya son günlerde de devam ediyor. Garanti Bankası promosyon kampanyasına başvuru tarihinin bitmesine 4 gün kala emeklilere maksimum ödemesini hatırlattı. Peki, Garanti Bankası emekli promosyonları yattı mı? Emekli promosyonları ne zaman yatacak? Garanti BBVA emekli promosyonları ne kadar?  

garanti bankası emekli promosyon başvuru

EMEKLİ PROMOSYON SON BAŞVURU TARİHİ 

Emekli promosyon ödemesini almak isteyen SSK, Bağ-Kur, 4C’li, EYT’li tüm emekliler için son 4 gün kaldı. Garanti Bankası’nda maaş müşterisi olmayı seçen emekliler 4 gün içinde başvurularını yapmalı. Emekli promosyonunu Garanti BBVA’dan alacak vatandaşlar şubelerden, mobil uygulama üzerinden, müşteri hizmetlerinden ya da internet bankacılığından müracaatlarını tamamlıyor. Ardından ilk maaşın hesaba geçmesiyle beraber 2 – 3 iş günü içinde promosyon da nakit olarak hesaptan çekilebiliyor.  

EYT’LİLERE GARANTİ BBVA PROMOSYONU 

Çoğunlukla EYT kapsamında emekli olan vatandaşlar promosyon ödemelerini aldı. EYT’nin yasalaşmasının ardından maaş bankasını da seçerek emeklilik işlemlerini SGK il ve ilçe müdürlüklerinden, e-Devlet sisteminden ve ilgili kurumlara dilekçelerini vererek yapan 2,5 milyon emekli için de işlemler sürüyor.  

garanti bankası emekli promosyon yattı mı

EYT kapsamında emekli olanlar da dahil olmak üzere Garanti BBVA emekli promosyonlarını yatırmaya devam ediyor. Garanti Bankası emekli promosyon ödemeleri ise şöyle: 

3.499 TL’ye varan maaşa 4.500 TL, 

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!

3.500 TL – 7.499 TL olan maaşlara 5.250 TL, 

7.500 - 9.999 TL maaşlara 6.750 TL, 

10.000 TL ile 10.000 TL’nin üstündeki maaşlara 7.500 TL emekli promosyonu yatacak.