Bakanlıktan vatandaşa Nisan ayında tek seferde 5 farklı destek ödeme müjdesi geldi. Hemen TC kimliğinizin son rakamına bakarak sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Toplamda kaç TL destek parası ödenecek? Detaylar yazımızda bulunuyor.

Bakanlık, her ay düzenli olarak sağlamış olduğu desteklerle birlikte vatandaşın yanında olduğunu bir kez daha gösteriyor. Nisan ayında 5 farklı destek ödemesi tek seferde ödenecek. Bu gelişmeyle birlikte tarım alanında önemli atılımlar gerçekleşiyor. Çiftçilerimize toplamda ne kadar ödeneceği de belli oldu.

Emekliye Müjde: TC Kimlik İle Ödeme 19.000 TL Olarak Hesaplara Yatacak! Emekliye Müjde: TC Kimlik İle Ödeme 19.000 TL Olarak Hesaplara Yatacak!

Çiftçiye Büyük Destek Müjdesi!

Çiftçi ödemelerinde önemli gelişmeler yaşanmakta. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, yapmış olduğu açıklamayla dikkatleri üzerine çekti. Çiftçilere toplamda ne kadar ödendiğini aktardı. Nisan ayındaki ödemelerin yanı sıra bu ödemelere ait detaylar da ortaya çıktı. Hangi destek paketi için kaç TL bütçe ayırıldığı ve çiftçiye ödendiği belirlendi. Bakan Vahit Kirişçi'nin o açıklaması:

Çiftçiye Hangi Destekler Sağlanıyor?

Çiftçi için yapılan ödemelere baktığımızda oldukça fazla destek grubu var diyebiliriz. Geniş ve kapsamlı yardım ödemeleri yalnızca bunlarla sınırlı değil. Sadece Nisan ayında tek seferde ödenecek desteklerle ilgili liste hazırladık. Çiftçiye normal şartlarda sağlanan destekler, yıl boyu düşünülecek olur ise çok daha fazladır. İşte çiftçiye bu ay sağlanan yardımlar:

Fındık alan bazlı gelir desteği: 845 milyon 133 bin 986 TL

Yaş çay desteği: 379 milyon 492 bin 146 TL,
Hububat-bakliyat ve dane mısır desteği: 25 milyon 641 bin 987 TL,
Bombus arısı kullanım desteği :18 milyon 261 bin 600 TL,
Damızlık ana arı desteği: 38 bin 700 TL.