KPSS şartı olmadan şehir hastanelerinde çalışmak isteyenlere müjdeli haber geldi. Kaç TL maaş alınacağı, kaç kişinin çalışabileceği ve başvuruların nasıl yapılacağı gibi sorular gündemde. İşte şehir hastanelerinde çalışmak isteyenlere müjde...

Tüm vatandaşlar başvursun! Yardım ödemesi 4.500 TL oldu! Tüm vatandaşlar başvursun! Yardım ödemesi 4.500 TL oldu!

Son yılların dikkat çeken hastane tipleri arasında yer alan şehir hastaneleri, oldukça büyük ve donanımlı olmaları ile bilinmekte. Şimdi ise KPSS şartı olmaksızın alım yapılacağı yönünde duyuruyla gündeme geldi. Peki şehir hastanelerinde hangi pozisyonlar için iş verilecek? Pozisyon bilgisiyle birlikte kaç kişinin işe alınacağı ve diğer detaylar yazımızda yer alacak.

KPSS Şartı Olmadan Alım Yapılacak!

KPSS şartı olmadan alım yapılacağı için şehir hastanelerine olan iş başvurularında yoğunluk olması bekleniyor. Alımların ne zaman başlayacağı ve hangi tarihte sonuçlanacağı konusuna İŞKUR ilanları takip edilmelidir. İŞKUR'un güncel ilanıyla birlikte alım şartları da belli oldu diyebiliriz. 12 şehirde yapılacak alımlar için çalışmalar devam ediyor. 

En Düşük Maaş Kaç TL Olacak?

Şehir hastanesinde çalışacak bir kişinin alacağı en düşük maaş asgari ücret düzeyinde olacak. Çalıştığı pozisyona göre alacağı maaşın da değişkenlik göstereceğini belirtelim. Şehir hastaneleri başvurusu için İŞKUR'un resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru Şartları Nedir?

Temel olarak aranan başvuru şartları arasında 18 yaşın üstünde olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az ilkokul mezunu olmak ve SGK'dan emekli olmamak, herhangi bir ödeme almamak da aranan şartlardandır.