54 yaş altında yer alanlar için müjde gibi haberler gelmeye başladı. Bu anlamda sene de bir kereye mahsus olarak 1700 TL işe başlama parası verilecek. İşte haberimizin detayları

Aile Bakanlığı’nın sunmuş olduğu iki programdan bahsedeceğiz. Bu programlar 2022 senesi itibariyle yürürlüğe girmesi fikir edinilen ödeneklerdendir. Bu programlar; ilk olarak işe başlarken sarfedilen parasal yardım öteki ise, işe yönlendirme ödeneğidir. Bu ödeneklerin hedefi ise sosyal yardım paketinden yararlanan vatandaşların rastgele bir işe başvururken ve işe başlarken, yapılacak olan masraflar yönünden parasal anlamda zorluk çekmemeleri amacıyla kullanmaları beklenen sosyal yardım ödeneği arasında yer alıyor.  Tabii bu ödeneklerin belli başlı konuları bulunmaktadır. Bahsettiğimiz bu iki ödenekten birisi en çok bir kereye mahsus kullanılabilirken öteki bir senede en çok üç defa kullanabiliyor. Burada 54 yaşın altında olanlara senede bir defaya mahsus olmak üzere 1700 TL ödeme yapılacağının üstüne basmak gerekir.  Son dönemlerin en iddialı sosyal yardımları arasında yer alan bu desteğe pek çok vatandaşın müracaat gerçekleştireceği biliniyor. İşte o sosyal yardım destekleri!

İşte destek ödemesi detayları 

Öncelikle bir senede en çok üç defa kullanılabilen bu sosyal yardım desteğinin detaylarına ve başvururken neler gerçekleştirmek lüzumlu bu konuta bahsedelim. 

İlk olarak bu destek programından yararlanmak amacıyla İŞKUR’ a gidilerek iş başvurusunda bulunulması gerekiyor. En nemli konu ise derli toplu olarak yardım ödeneği alınmalı.  Bu ödemeleri almak amacıyla en az 18 yaş ile en çok 54 yaş arasında olunması gerekiyor.  Bu ödeneği işe başvururken alınabildiği amacıyla “İş Başvurusu Desteği” olarak adlandırılmaktadır. Ödenen ücret 550 TL olup yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi bir senede üç defa kullanılabiliyor. İşte bir defaya mahsus sosyal destek ödemesinin ayrıntıları!

Cumhurbaşkanı açıkladı: 10 bin TL emekliye ek ödeme "Pazartesi" başlayacak Cumhurbaşkanı açıkladı: 10 bin TL emekliye ek ödeme "Pazartesi" başlayacak

1700 TL’lik Destek Ödeneği Detayları

Bakanlığın açıkladığı başka bir yardım desteği ise işe başlarken karşılanması gereken gereksinimler amacıyla düşünülmüş bir destek. Burada destek programına başvururken ilgi edilmesi gereken konulardan ilki İŞKUR’a iş başvurusunda bulunup gene İŞKUR doğrultusundan çağırılıp iş ile ilgili çeşitli görüşme yapmış olmak gerekir. Ödeneğin ücreti ise 1700 TL’dir.