Ev sahibi olmak isteyen orta gelirli vatandaş gruplarını ilgilendiren TOKİ fırsatı duyuruldu. Ortalama 60 bin TL peşinat ile 3+1 daireler satılacak. Üstelik başvuru tarihleri ile birlikte kuranın çekileceği zaman da açıklandı. TOKİ ve Bakanlıktan gelen ortak açıklamada dairelerin fiyatları da öğrenildi.

TBMM Onay Verdi! Maaş Alan Emeklilere Ödemeler Bayramdan Sonra Olacağı Açıklandı! TBMM Onay Verdi! Maaş Alan Emeklilere Ödemeler Bayramdan Sonra Olacağı Açıklandı!

250 bin sosyal konut projesinde detaylar aktarılmaya devam ediliyor. Bu doğrultuda 3+1 daire fiyatlarını görenler şaşırdı. Bir yandan kuralar sürerken diğer yandan da ödemelere ilişkin bilgiler aktarılmaktadır. Ev sahibi olmak isteyen orta gelirler, bu fırsatı kaçırmamak için elinden geleni yapıyor. Güncel detaylarla birlikte konutlara dair merak edilenler aktarılacak.

3+1 Dairede Peşinat 60 Bin TL!

Çorum'da bulunan 3+1 daire için taksit bilgisi ve peşinat tutarı paylaşıldı. TOKİ dairesinde 3+1 orta gelir satış grubuna baktığımız vakit satış fiyatının 601.139 TL olduğunu görüyoruz. Piyasaya göre oldukça uyguna satılan 3+1 dairenin özellikleri de beğenildi. Ödeme seçenekleri de aynı şekilde beklentileri karşılıyor. Tüm bu detaylar dahilinde bizleri başka nelerin beklediğini aktaralım. En düşük peşinat tutarı 60.113 TL olarak iletildi. Bu da bir daire için fazlasıyla düşük bir tutara tekabül ediyor. Eğer TOKİ'nin 250 bin sosyal konut projesinden faydalanacaksanız çeşitli avantajların sunulduğunu belirtelim.

Başvurular 23 Ocak 2023'te Başlıyor!

TOKİ konutlarında oturmak ve satın almak isteyenler için başvuruların 23 Ocak'ta başlayacağı öğrenildi. Toplamda 5 gün sürecek başvurular için 27 Ocak 2023'e kadar süreniz bulunuyor. Bu süre zarfında başvuruda bulunarak kuraya katılmaya hak kazanabilirsiniz. 

Kuralar 3 Şubat'ta Çekilecek

Başvuru işlemlerinden sonraki süreç içerisinde, konutlar için çekilecek kura tarihi de belli oldu. Kuraların 3 Şubat 2023 tarihinde çekileceği öğrenildi. Bu proje, konut sahibi olmak isteyen orta gelirliler için önemli bir şans olarak bakılıyor.