Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Dün yapılan kabine toplantısı sonrasında 750 engelli öğretmen ataması müjdesi öğretmen adaylarına heyecanlandırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada 3 Aralık Dünya Engelliler gününü işaret ederken 750 engelli öğretmen atamasının o gün yapılacağını duyurmuştu. Peki 750 engelli öğretmen ataması kontenjanları başvuru belli oldu mu? 2021 engelli öğretmen atama başvurusu ne zaman yapılacak?

750 öğretmen ataması kontenjanları belli oldu mu açıklandı mı? 750 engelli öğretmen atama başvurusu ne zaman yapılacak? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrasında verdiği Müjde'nin ardından bu soruların yanıtı en çok araştırılanlar arasına girdi. 750 engelli öğretmen ataması için bir son dakika açıklaması da Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer den geldi. Peki 750 engelli öğretmen atama tarihi ne zaman? Başvurular ne zaman alınacak?

750 ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMASI BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ardından Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Bir son dakika açıklaması yaparak 750 engelli öğretmen ataması için ön başvuru tarihini duyurdu. Bakan Özer’in açıklamasına göre engelli öğretmen ataması için ön başvurular 8 12 Kasım tarihleri arasında alınacak.

ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN YAPILACAK?

Kabine toplantısı sonrasında kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 750 engelli öğretmen ataması müjdesini vermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında tarihte verdi. Engelli öğretmen ataması 3 Aralık 2021 Dünya Engelliler gününde yapılacak.

750 ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMASI BRANŞLARI BELLİ OLDU MU?

Merak edilen diğer bir konu ise 750 engelli öğretmen ataması branşları belli oldu mu sorusunun yanıtı oldu. Şu an için branşlar konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıklamasında atamalarla ilgili olarak “2018 - 2020 yıllarındaki Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na katılanlar arasından atama yapılmak üzere, 8 - 12 Kasım tarihleri arasında ön başvurular alınacak. Tercihlerin yapılması ve onay süreci 22 - 26 Kasım 2021 tarihleri arasında, atamalar ise 3 Aralık’ta yapılacak.” ifadelerini kullandı.

Editör: Volkan Arık