Maaş ödemelerinde emeklileri sevindirecek gelişmeler yaşanıyor. 7500 TL veya daha fazla emekli maaşı alıyorsanız 1000 TL ek verilecek. SSK veya Bağ-Kur emeklisi olmanız fark etmiyor.

Ekim ayında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın dar gelirli vatandaşlara yönelik sürekli yardımlarının yanında, belediyelerin eğitimle ilgili projeleri de dikkat çekiyor. Okulların açılmasıyla birlikte, belediyeler öğrencilere yardımcı olmayı ve ailelerin mali sorunlarını azaltmayı hedefliyor. Aynı zamanda, farklı topluluklara yönelik de birçok program düzenleniyor.

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

Emekliye Belediyeden Ek 1000 TL Ödeme

Ekim ayının maaş döneminde SSK ve Bağkur emeklilerinin ödemeleri bugün itibariyle başlamış durumda. Ödemeler 28 Ekim'e kadar tahsis numarasının son hanesine göre sırayla yapılacak. Ayrıca, Kasım ayının ilk haftalarında emeklilere 5000 TL'lik Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi verilecek. Bununla birlikte, Mezitli Belediyesi'nden gelen bir duyuruyla, belirli şartları taşıyan emeklilere 1000 TL ekstra destek verileceği bildirildi. Bu desteği almak isteyenler için şu belgeler gerekiyor:

  • Başvuru formunu indirip doldurmak.
  • Kimlik kartının fotokopisi
  • Resmi ikametgah belgesi (E-Devlet üzerinden)
  • Emekli maaş detayının yer aldığı belge (E-Devlet üzerinden)
  • Banka IBAN bilgisi

Mezitli Belediyesi'nin Cumhuriyetin 100. yılı şerefine sağladığı bu 1000 TL'lik yardım, Mezitli'de ikamet eden, 29 Ekim itibariyle 65 yaş üstü, aylık 8000 TL'nin altında emekli maaşı alan, tek bir konutu (200 metre²'den küçük) olan ve sadece emekli maaşıyla geçinen bireylere sunulacak.