9 Nisan 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi için araştırmalar devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından öldürülen evde bakım maaşı ücretlerinden faydalanan vatandaşlar her ay olduğu gibi bu ayda araştırmalara başladı. Peki, Nisan 2022 evde bakım maaşı ne zaman yatacak? Evde bakım maaşı yatan iller listesi 9 Nisan 2022 belli oldu mu?

9 Nisan 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi için arama motorunda vatandaşların yoğun araştırmaları devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay düzenli olarak evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli kişilerin ailelerine evde bakım parası ödemesi yapılıyor. Evde bakım maaşı ödemeleri belirli kriterleri taşıyan vatandaşlara aylık olarak düzenli veriliyor. Başvuru için aranan şartlar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının resmi internet sitesinden paylaşılıyor. Ödemeler ise her ay yapılıyor ve 6 ayda bir de evde bakım maaşı ödemelerine zam geliyor. Peki 9 Nisan 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi belli oldu mu? Bugün hangi illerde evde bakım maaşı yattı? Nisan 2022 evde bakım maaşı yattı mı?

Evde bakım maaşı yatan iller listesi 9 Nisan 2022

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Nisan 2022 evde bakım maaşı ödemeleri için araştırmalar sürüyor. 9 Nisan 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi bakanlık tarafından henüz yayınlanmadı. Çünkü evde bakım maaşı ödemeleri her ayın 15'i ile 30’u arasında yapılıyor. Nisan ayı ödemeleri de 15 Nisan 2022 tarihinden itibaren başlayacak.

2022 evde bakım maaşı ne kadar kaç TL?

2022 evde bakım parası ne kadar ve kaç TL gibi soruların yanıtı da en çok merak edilen başlıklar arasında. Evde bakım maaşına her altı ayda bir olmak üzere memur maaş katsayısı oranında zam yapılıyor. 2022 yılının Ocak ayında yapılan zamla birlikte evde bakım parası şu anda 2706 TL olarak ödeniyor. Temmuz ayında evde bakım maaşı zammı yeniden yapılacak ve vatandaşlar zamlı evde bakım maaşı almaya başlayacak.

Cilt Bakımı Sırları Cilt Bakımı Sırları

Evde bakım maaşı başvurusu nasıl yapılır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesinden ödenen evde bakım maaşı için bakanlık tarafından belirlenen bazı kriterler bulunuyor. Kriterlerin tamamına Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Kriterleri karşılayan vatandaşlar ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığı ile başvuru işlemlerini tamamlayabilir.