A101 marketler zincirinde skandal iddialar! Rüşvet, tehdit, son kullanma tarihi geçmiş ürünler neler neler....

Ziraat Bankası Acil Kredi İçin Düğmeye Bastı! Bankadan 20.000 TL Ödeme Hemen Yapılacak! Ziraat Bankası Acil Kredi İçin Düğmeye Bastı! Bankadan 20.000 TL Ödeme Hemen Yapılacak!

A101 marketler zincirinde skandal olaylar! A101 marketlerinde çalışanlarla yapılan röportajda skandal iddialar yer aldı!

Siirt'teki bir A 101 marketinde çalışan işçiler skdandal iddialarda bulundu. A101 marketlerinde sık sık mobbing'e uğradıklarını anlatan işçiler marketin son kullanma tarihi yaklaşan ürünleri satmaları için zorladıklandıklarını anlattı. İşçiler bu ürünlerin pararlarının da kendilerinden kesildiğini iddia etti.

A101 işçileri marketten çalınan ürünlerin de parasının kendilerinden alındığını söyledi. A101 çalışanları kamera kayıtlarına rağmen 'Siz yaptınız, siz ödeyeceksiniz' denildiğini anlattı. Çalışanlar bu paraları ödemezse "Yapmazsanız farklı bir kodla iş çıkışınız olur" diye tehdit edildiğini anlattı. 

A101 çalışanları hastalandıklarını rapor almalarının dahi yasak olduğunu anlattı. A101 işçileri eğer rapor alırsalar işten çıkarılacakları ile tehdit edildiklerini söyledi.

A101 işçileri ellerinde su bile görüldüğü takdirde o suyu çalmakla suçlandıklarını anlattı.

A101 çalışanları rüşvete birebir şahit olduklarını da şu sözlerle anlattı; "Denetmen yanımızdaydı. Bu mağazanda eksik, şu mağazanda eksik dedi. Bölge sorumlusuna şunları getir, fotoğraf çekeyim denetimin yüksek gelsin dedi. Mağaza denetimine hak etmediği halde 95 verildi" .