Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugün yapılacak olan Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce görüşmesinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun İnce’ye ne teklif edeceğini merak ettiğini açıkladı.

Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugün köşe yazısında kaleme aldığı “Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’ye ne teklif edecek?” isimli yazısında Millet İttifakı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile saat 17.00’de görüşecek olan Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce arasında yaşanacak olan diyalogları merak ettiğinden bahsetti.

Saat 17.00’de gerçekleşecek olan ziyarete ilişkin, 14 Mayıs genel seçimleri için yapılacak olan en kritik görüşme değerlendirmesinde bulunan Abdulkadir Selvi, Memleket Partisi lideri Muharrem İnce’nin kendisinin kazanamaması durumunda seçimi kaybettirebileceğini de kaleme aldı. Bu nedenden dolayı da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin arasında geçecek olan diyalogların son derece önemli olduğunun yorumunu yapan Abdulkadir Selvi, Memleket Partisi lideri Muharrem İnce için de üzerinde büyük baskılar olmasına rağmen tecrübeli bir siyasetçi olduğunu ifade etti.

“Üzerinde büyük bir mahalle baskısı olmasına rağmen, Muharrem İnce tecrübeli bir siyesetçi…”

Ayrıca gerçekleşecek olan görüşmede Kemal Kılıçdaroğlu’nun hangi önerilerle Muharrem İnce’nin kapısını çalacağını merak ettiğini dile getiren Selvi, Muharrem İnce’nin de bu önerileri dikkate alacağını aktardı.

Ayrıca Abdulkadir Selvi, CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’yi ikna edebilecek iyi önerileri olmaması durumunda da Muharrem İnce’nin olumsuz bir tutum sergileyeceğini ve ikna olmayacağını ön gördüğünü işaret etti ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yapıcı bir yaklaşımla Muharrem İnce ile görüşürse de Memleket Partisi ve Millet İttifakı arasında yeni bir sürecinde başlama ihtimali olduğunun altını çizdi.