Yeniden Refah Partisi, Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu’nun CHP ile ittifak yapmasını sert bir şekilde eleştirdi.

Adı ittifak anlaşmaları ile sürekli olarak gündeme gelen ve ilk olarak genel başkanları Fatih Erbakan’ı cumhurbaşkanı adayı olarak çıkaran sonrasında da Cumhur İttifakı’na katılma kararı alan Yeniden Refah Partisi’nden Saadet Partisi kanadına sert bir eleştiri geldi. Saadet Partisi’nin Cumhuriyet Halk Partisi ile ittifak kurmasından rahatsızlıklarını dile getiren Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz, Ankara Masası Gündem Özel programına konuk oldu.

Daha önceleri Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, katıldığı bir canlı yayında Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan için eleştirilerde bulunmuş ve Fatih Erbakan’ın tecrübesinin olmadığını ifade etmişti. Merhum Necmettin Erbakan’ın ilk koalisyonunun SHP ile kurduğunu ve Fatih Erbakan’ın cahilce tutum sergilediğini ifade eden Temel Karamollaoğlu aynı zamanda da Yeniden Refah Partisi’nin iki gün içerisinde tutumunun değiştiğini söylemiş ve Fatih Erbakan’ın babasının kurduğu partiyi terk ederek Fatih Erbakan’ın da uyguladığı tavırlar için ‘üç kağıtçılık’ olarak değerlendirmişti. Temel Karamollaoğlu Fatih Erbakan’ın Milli Görüş gömleğini çıkardığını ve Siyonist gömleği giydiğini aktarırken de bu üç kağıtçılıktan sonra da kendilerini koruma çalıştıklarını aktarmıştı.

Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri

Temel Karamollaoğlu’nun sert eleştirilerinin ardından Ankara Masası Gündem Özel programına katılan Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’nun Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacağını söylediğini ve böyle bir Cumhurbaşkanı yardımcısı olmayacağını ifade etti.

“Temelcim kusura bakma, biraz yetiş…”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu eleştiren Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz konuşmasında, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da çağrıda bulundu. Altınöz, Temel Karamollaoğlu’nu Cumhurbaşkanı yardımcısı yapmaya kalkmamasını belirtirken, Saadet Partisi liderinin 45 yıl Necmettin Erbakan’la çalıştığını söylediğini ancak kendilerinin de Temel Karamollaoğlu’nu bildiklerini ekledi. Ayrıca Mehmet Altınöz, Saadet Partisi lideri için “CHP’liler Madımak Katili diyorlardı. Ne oldu şimdi? Can ciğer oldunuz. Menfaatiniz öyle olunca böyle diyorsunuz?” yorumunu yaptı.

Ayrıca kendilerinin Cumhur İttifakı’na katılmalarından dolayı yapılan eleştirilere yanıt veren Mehmet Altınöz, Cumhur İttifakı’na katılmalarından dolayı geçmişlerinin olmamasını söylenmesine karşı çıktığını belirtti ve Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’nun da geçmişinin olmadığını ancak Necmettin Erbakan’ın kendisine asla böyle bir şey söylemediğini ekledi. Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan’ın 44 yaşında ve tecrübe sahibi olduğunu belirten Altınöz, Temel Karamollaoğlu’na ‘Temelcim kusura bakma, biraz yetiş’ tabirlerini kullandı.