Abdurrahman Uzun Kimdir? Eski İBB'den Para Alan Uzun Şimdi de 9 Eylül'e Kafayı Taktı Ama Arkasından Kabarık Bir Dosya Çıktı...

Ekrem İmamoğlu öncesi İBB'den para ve ihaleler aldığı ortaya çıkan  AKP'ye yakınlığı ile bilinen Abdurrahman Uzun, 9 Eylül ve İzmir hakkında söyledikleri sonrası yine gündem oldu. Ama Arkasından Kabarık Bir Dosya Çıktı..Neler Demişti? Neler Yapmıştı?

Abdurrahman Uzun🇹🇷🇵🇸 on Twitter:

AKP’li sosyal medya trolü olarak tanınan Abdurrahman Uzun bu kez 9 Eylül kutlamalarını hedef alan "K*çlarından yeni bir kurtuluş günü yaratmaya çalışıyorlar" sözleri ile hakkındaki eski dosyaları açtırdı.

Özetle “İşte diyorlar, ‘İzmir’in kurtuluşunun 100. yılı. Aslında bu bir kuruluş ve kurtuluş günüdür. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde aydınlık yarınlara adım attığı ilk gündür…’ Aga hayırdır ya. Ben İzmirli değilim, İzmir’in kurtuluşu neden benim bu kadar gündemime oturuyor. ....29 Ekim elimizden çıktı, 30 Ağustos’ta elimizden çıktı. Hani istediğiniz manevraları yapamıyorsunuz. Bu sefer k*çlarından yeni bir kurtuluş günü tarihi oluşturmaya çalışıyorlar." diyen Abdurrahman Uzun'un kim olduğu merak edilirken hakkında eski dosyalar da açıldı.

"VESİKALI"

Açın Kombileri' Çıkışıyla Bilinen Abdurrahman Uzun, Rizeli Olduğu İçin İzmir'in Kurtuluşuna Tepki Gösterdi

Abdurrahman Uzun, bir ara Emniyet'in açıklamasının Ekrem İmamoğlu'na suikast hazırlığı iddiasını doğruladığını söyleyen CHP'li Özgür Özel'in sözleri için "40 vesikalı ana bir araya gelse bunlar gibi çocuk doğuramaz" diyerek ettiği hakaret ile gündem olmuştu.

Kişisel Youtube kanalından kendi videolarını yayınlayan Abdurrahman Uzun, bir arada AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’a trajikomik şekilde "Gözü doymaz" demişti.

BİLAL ERDOĞAN HATIRASI

Abdurrahman Uzun'dan paylaşım rekoru kıran 'Papaz Brunson' yorumu - Yeni Şafak

Süleymaniye Camii’nin yakınında yapılan bir inşaat sosyal medyada Türkiye’nin gündemine oturmuştu ki bir çok kesim fotoğrafa göre tarihi ve manevi değeri olan Süleymaniye Camii’nin sülietini bozan bu inşaat için tepki göstermişti.  Bu tepkilerden biri de sosyal medyada yaptığı siyasi yorumlardan AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen Abdurrahman Uzun’dan gelirken Twitter paylaşımında Süleymaniye Camii’nin yakında yapılan inşaatın fotoğrafını vererek şu sözleri söylemişti;

“ Çirkinlik yükseliyor! İstanbul’un kalbine dadandı birkaç gözü doymaz müdahale şart!”

Abdurrahman Uzun kimdir? Abdurrahman Uzun kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Abdurrahman Uzun biyografisi! - Haberler

Ancak sonradan ortaya çıktığı üzere inşaatı yaptıran vakfın başkanı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan idi ve  Abdurrahman Uzun da yaptığı trajikomik hatanın farkına varınca apar topar paylaşımını silmek zorunda kalmıştı.

Uzun'un “Açın kombileri, yaz ayı da olsa sonuna kadar yakın. Artık gaz patronuyuz arkadaşlar" sözleri ile ayrıca tarihe geçerken Gazeteci Murat Ağırel de Abdurrahman Uzun'un AKP döneminde İBB'den para aldığını ortaya çıkartmıştı.

İBB'DEN ALDIĞI PARALAR, İHALELER/ "KOMİK RAKAMLAR"

Antalya - Abdurrahman Uzun Gazeteci / Yapımcı / Sunucu

Türkiye Haber Merkezi denilen sitenin sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Abdurrahman Uzun'un AKP döneminde İBB'den para aldığı haberleri sonrası ise "1 delikli kuruş almadım" diye yanıt veren Abdurrahman Uzun belgelerin ortaya çıkmasıyla birlikte 60 bin lira aldığını kabul edip ‘komik bir rakam’ olduğunu söylemişti.

Peki Abdurrahman Uzun kimdir? Neler Yaptı? Şirketleri Neler? Abdurrahman Uzun hayatı ve biyografisi!

Açın kombileri

ABDURRAHMAN UZUN KİMDİR? 

16 Mayıs 1981'de Rize Merkeze bağlı Kendirli beldesinde dünyaya gelen Uzun İlkokulu Rize'de, Orta ve Lise eğitimini İstanbul İmam-Hatip Lisesinde tamamladı.

İstanbul Üniversitesi Sahne Sanatlarının ardından Beykent Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünden mezun olan Uzun, Ortaokul yıllarında Fatih/Karagümrükte bulunan Feza Kültür Sanat Merkezinde Usta Oyuncu/Yönetmen Hasan Nail Canat'dan tiyatro eğitimleri aldı.

Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir? Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir?

1999 yılından itibaren profesyonel oyunculuk ve program sunuculuğu yapmaya başladı ve 2002 yılında Birikim Eğitim Kurumlarının lise bölümünde Drama öğretmenliğine başlayıp 2003-2005 yılları arasında Bağcılar Belediyesinde tiyatro öğretmenliğine devam etti.

Uzun, 2004-2006 yılları arasında Yönetmen Mesut Uçakan yayında yapım koordinatları olarak 3 tanıtım filmi ve 1 sinema filmi projesi de gerçekleştirdikten sonra 2007 yılında yerel formatla yayın yapan Mavi Karadeniz Tv'de 'Dalga Dalga Karadeniz' isimli programın 7 yıl yapımını ve sunumunu sürdürdü.

Akabinde 2 yıl Mavi Karadeniz Tv'nin Genel Yayın Yönetmenliğini üstlenen Abdurrahman Uzun, Yurtiçi ve Yurtdışında da birçok toplantı, şenlik, kongre gibi programların sunumlarını da gerçekleştiren isim oldu.

2014 yılında Patika Ajans Reklam Tanıtım ve Organizasyon firması olarak kendi işini kuran ve bu firmanın aldığı işlerle de ayrıca dikkat çeken Uzun devamında 2017 yılının başında Ajans, Organizasyon, Haber Merkezi ve WebTv bölümlerini Uzer Medya Ltd.Şti. çatısı altında topladı.

Evli ve bir erkek çocuk babası olan Uzun, çeşitli gazete, dergi ve bloglarda da makaleler yazıyor.