AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Bir ekonomik intihar treninin lokomotifi olmuş durumda" diyen Kılıçdaroğlu ilginç iddialarda bulundu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, CHP'li belediyelerde asgari ücretin 4 bin 500 lira olacağını duyurduğu konuşmasında halkın yaşadığı ekonomik sorunlara ve yoksulluğa değinerek açıklamalarda bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu dün sosyal medyada yayınladığı videoda yaşanılan kriz ile ilgili soru işareti oluşturacak açıklama ve hatırlatmalarda bulundu.

“Merkez Bankası, şahsın emriyle akla mantığa sığmayan kararlara yeniden imza attı. Biz 128 milyar dolar konusunu halkımıza söyleyince, bu sorumsuz saray avaneleri pankart indirme derdindeydi” diyen Kılıçdaroğlu konuşmasında sırası ile aşağıdaki cümlelere yer verdi.

Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir? Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir?

esad_kilicdaroglunu_sama_davet_etti_1632311741_4926

* Bugün Merkez Bankası, Türk lirasına değer kaybettirmeye devam ediyor. Sonra da kasasında olmayan parayla müdahale ettiğini söylüyor. Böyle bir akıl tutulması.

* En büyük dertleri, çevirdikleri alavere dalavereleri kimse bilmesin, kimse duymasın… Açıkça arka kapıdan dolar sattılar. Birilerini çok ama çok zengin ettiler. Halkımızı da açlık sınırına indirdiler. Siz de şahitsiniz.

* Erdoğan'ın durumu zaten ortada. Bir ekonomik intihar treninin lokomotifi olmuş durumda. Bakın bu rezaletler dünyada ilk kez yaşanmıyor. Mesela TÜİK rakamlarıyla oynuyor ya… Bu geçmişte Yunanistan'da da yapıldı. Avaneler gitsin, bir baksınlar. Bu rakamlarla oynayanların sonu nice oldu.

617287Image1

* Ey avaneler, ey şureka, açlığı algıyla yönetemezsiniz. Karnı aç insanları algıyla doyuramazsınız. Artık kendinize geliniz. Bu intihar yolculuğunda, bu trenden en yakın durakta inin, benden size tavsiye. Aklı başında herkes inmeye başladı. Siz de inin.

* Kendinizi bile bile bu kötülüğe alet etmeyin. Erdoğan kendisi imza atsın bütün bunlara. O akıl dışı ekonomik kararlara. Zaten onun kararları.

Konuşmasını CHP belediyelerindeki yeni asgari ücreti açıklayarak bitiren Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Belediyeleri’nde en düşük ücretin 4.500 TL olarak uygulanacağını belirtirken “Ayrıca belediyelerimizle bu hafta sonu Kayseri'de buluşup kara kış fonunu konuşacağız. Biz kuracağız o fonu biz. Yalnız değilsiniz sevgili halkım. Yanınızdayız. Bu felaketi birlikte omuz omuza atlatacağız. Müsterih olun. Allah'ın izniyle kurtulacağız bunlardan. Geliyor gelmekte olan” sözleri ile bitirdi.

128 milyar dolar konusunu hatırlatıp ayrıca "Açıkça arka kapıdan dolar sattılar. Birilerini çok ama çok zengin ettiler. Halkımızı da açlık sınırına indirdiler" sözlerine yer veren Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri yaşanılanlardan dolayı daha çok gündemde kalacak gibi.