TOKİ'den beklenen ucuz konut adımı atıldı.

Türkiye'de ev fiyatları liranın değer kaybı ve yabancı satışlar ile fahiş oranda artarak artık konu alımı bir kesim için "lüks bir hayal" olurken vatandaşlar ucuz konut için TOKİ kampanyalarını araştırmaya başlamıştı ki asıl beklenen TOKİ haberi geldi.

TOKİ tarafından Türkiye genelinde 24 ilde, toplamda 3 bin 151 konutu satışa sunacağını açıklanırken başvuruların Halkbank ve Ziraat Bankası’na yapılacağı öğrenildi.

Başvuruların 18 Temmuz Pazartesi günü başlayacağı satış projesinde 2+1 ile 3+1 seçenekli dairelerin fiyatları 163 bin liradan, taksitler ise 1.442 liradan başlayacağı açıklandı.

Ödeme seçenekleri projeden projeye farklılık göstereceği satışlard dairelerin yüzde 10, 12, 15, 25 peşinat ve 96, 108, 120, 180 ve 240 ay vade ile satışa sunulacağı öğrenildi.

18 Temmuz Pazartesi günü başlayacak başvurular ise 4 Ağustos'a kadar devam edecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

TOKİ'den müjdeli açıklama: Sudan ucuz fiyatlarla konut satışları başladı. 26 ilde satışa çıkan konutlar…

Konutlara başvuru yapacak vatandaşların 18 yaşını doldurmuş ve Türk vatandaşı olması gerekirken başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine TC sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması gerekiyor.

Ayrıca kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresi’nden konut satın almamış olması şartları aranıyor ve  kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabiliyor. Birden fazla başvuru yapılması durumunda ise başvurular geçersiz sayılıyor.

Tarım Kredi İndirimini Yaptı! Etin Kilosunu 89,90 TL'ye Düşürdüğünü Açıkladı! Tarım Kredi İndirimini Yaptı! Etin Kilosunu 89,90 TL'ye Düşürdüğünü Açıkladı!