Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı ile ilgili konuşurken hem yakayı ele verdi hem de güldürdü.

Maliyetini İBB’nin karşıladığı Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı’nın bütçesiyle ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın programında açıklamalarda bulununca olanlar oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen ancak parasını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının (İBB) ödemesine rağmen İBB’nin davet edilmediği İstanbul Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı açılışı konusuna damga vuran Karaismailoğlu oldu.

Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metrosu açıldı - Son Dakika Haberleri

Önce Metrolardaki İBB logolarının sansürlenmesi sosyal medyada alay konusu olurken,  CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın programına katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun kendi kendisini yalanlaması ise adeta kahkaha attırdı.

Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay

En son AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "gerekeni yappıyor" sözleri ile takdir ettiği meşhur gazeteci Ahmet Hakan, Karaismailoğlu’na “4,4 milyar liraya mâl oldu. Bakanlık bütçesinden mi? Büyükşehir’in katkısı yok mu?” sorusunu yöneltti.

Pendik- Sabiha Gökçen Havalimanı Metrosu açıldı - Merkez Siyaset

Aldığı soru üzerine “Tabii ki tamamen bakanlık bütçesinden. Kesinlikle hiçbir katkısı yok.” yanıtını veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, sadece 5 dakika sonra yaptığı bütçe açıklamasında ise “Sadece bu ilgili belediyenin merkezi bütçedeki vergi gelirlerinin yüzde 5’ini aşmamak şartıyla yıllara yayılmış bir ödeme şekli olacak.” dedi ve sosyal medyanın diline düştü.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın törende yaptığı, “Birileri bizim yaptığımız raylı sistemleri sahiplenmek istiyor.”  sözlerine “Bugün açılışı yapılan metro hattının maliyeti İBB tarafından karşılanmaktadır. Yani, aslında tüm ülkede olduğu gibi yatırımların tek sahibi kıymetli vatandaşlarımızdır. Pendik Sabiha Gökçen Havalimanı Metrosu İstanbul’umuza hayırlı olsun.” diyerek yanıt vermişti.