Sağanak yağışın etkili olduğu Adıyaman’ın Tut ilçesinde bir konteyner sele kapılırken, 1 kişi yaşamını yitirdi ve 4 kişi ise kayboldu.

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen ve kentte pek çok binanın yıkıldığı Adıyaman son günlerde de sağanak yağmurla mücadele veriyor. Adıyaman’ın Tut ilçesinde aralıklarla devam eden sağanak sonrasında dere taştı.

Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri

Adıyaman’da koordinatör olarak görev yapan Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, yaşanan sağanak yağış sebebiyle tüm bölgeyi etkileyen sel afetinde bir bahçeye kurulan konteynerin suya kapıldığını açıkladı.

Bir evin bahçesinde bulunan konteynerın sele kapılması sonucunda 1 vatandaş hayatını kaybederken 4 kişi de selden dolayı kayboldu

Bölgeye Adıyaman merkezden ve Gölbaşı ilçesinden destek ekiplerin sevk edildiğini vurgulayan Vali Numan Hatipoğlu, destek ekiplerin ve araçların bir kısmının bölgede bir kısmının da yolu temizleyerek geldiğini söyledi. Hatipoğlu, ekiplerin arama kurtarma çalışmalarını sürdürdüğünü belirtirken, konteynerın sele kapılması sonucunda 1 vatandaşın hayatını kaybettiğini 4 vatandaşın da kaybolduğunu açıkladı.

Öte yandan, Adıyaman kent merkezinden geçen Eğriçay’ın taşması sonucu da Atatürk Bulvarı’nda trafikte aksamalar yaşanırken, cadde ve sokaklarda da su birikintileri oluştu. AFAD, polis, belediye ekipleri ve jandarma, su baskını riski yaşanan çadırlarda tahliye çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.