Af Yasası çıkıyor. Koronavirüs nedeniyle mahkumlara af geliyor.

Af Yasası çıkıyor. Koronavirüs nedeniyle mahkumlara af geliyor. Koronavirüs tehdit ettiği cezaevleri için infaz indirimi kademeli olarak başlıyor. Af Yasası son durum ne? Af Yasası çıkacak mı? Terör hariç tüm mahkumlara af yasası geliyor.Son Dakika Uyuşturu suçu da infaz yasasına girdi!İnfaz paketinin son şeklini Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya köşesine taşıdı.UYUŞTURUCU DA KAPSAM İÇİNDESarıkaya, "Uyuşturucu Kullanma ve Bulundurma ile Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti suçu da kapsam içine alındı. Bu suçu işleyenler de indirimden yararlanacak" diye yazdı.İnfaz Paketinde neler var? 3. Yargı Paketi Detayları

Son Dakika Ak Parti'den açıklama!AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş: "İnfaz düzenlemesiyle alakalı son aşamaya gelmiş bulunmaktayız."Af Yasası meclis gündeminde!Ceza infaz indirimi düzenlemesi Ak Parti ile meclise geldi. Virüs sebebiyle cezaevlerinin doluluğu riski attırdığı için daha öncede gündemde olan Af yasası resmen onaylanıyor. Peki Af ne zaman çıkacak? Mahkumlara af müjdesi geliyor.

15 MİLYON 100 Bin Emekliye Destek Verilecek! 20 bin TL'ye kadar ödeme! Cumhurbaşkanı İMZALADI! 15 MİLYON 100 Bin Emekliye Destek Verilecek! 20 bin TL'ye kadar ödeme! Cumhurbaşkanı İMZALADI!


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti'nin hukukçu kurmayları bu akşam toplantı gerçekleştirdi. AYM'nin iptal riski sebebiyle cezaevlerindeki doluluğun meydana getireceği riskle masaya yatırıldı. 6 Suç harici af yasası geliyor. Hangi suçlara af yok?Hangi Suçlara af yok!- Cinsel İstismar- Uyuşturucu- Örgütlü suçlar- Terör Suçları- Kasten adam öldürme- Mükerrer SuçlarBu düzenleme bu hafta içinde resmen kanunllaşıyor. Cezaevleri tahliyeleri kanun çıkar çıkmaz başlayacak. Adelet Bakanı Abdulhamit Gül'ün, koronavirüs sebebiyle cezaevleri tedbirleri de masaya yatırıldı. Gül, her ay 2000 kişinin cezaevine girdiğini ve hepsinin dışardan virüs getirme ihtimali sebebiyle tahliyelerin başlayacağını açıkladı. 6 suç kapsamı dışında ilk tahliyeler 31 Bin kişinin tahliye olacağını gösteriyor. Ancak bu sayının da yeterli olmadığı ve biran önce 100 bin kişinin tahliye edilmesi istendi.Takvim çok hızlı işleyecek!Ak Parti kurmayları infaz indirimi için Başkan Erdoğan'ın talimatıyla süreci ve takvimi çok hızlı işletmeleri bekleniyor. İnfaz paketinde MHP, CHP ve İyi Parti net destek verdikleri de duyuruldu ve süreci çok hızlı bir şekilde gündeme getirecek.