Türkiye'ye sadece erkek ve genç erkeklerden oluşan Afganlı akını sürerken önce İYİ Parti tarafından sonra da Turhan Çömez tarafından bu dikkat çeken göçle ilgili belgeler yayınlanmaya başladı. Sonra ise korkunç bir iddia daha geldi...

Önce İYİ Parti Milli Güvenlik Politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve avukat Mehmet Tolga Akalın'ın tarafından Afaganistan'da yaşaanan rejim değişikliği sonrası Türkiye'ye akın eden Afganlılar ile ilgili ABD ve Erdoğan'ın yapmış olduğu bir anlaşmanın belgeleri yayınlandı arkasından ise başka belgeler sosyal medyada yankılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski sağ kolu ve doktoru Turhan Çömez de söz konusu anlaşma ile ilgili yeni belgeleri yayınlayarak yaşanılan göçe dikkat çekti ama devamında da başka bir tehlikeye dikkat çekti.

Resim

ABD resmi raporlarına inceledikten sonra Afganların Türkiye’ye gelmesinin ABD’nin bir planı olduğuna emin olduğunu açıklayan Turhan Çömez “ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Ağustos 2021 tarihli resmî raporunu inceledim. Artık zerre kadar kuşkum yok ki, Türkiye’ye gelen, Afganlılar: ABD ile birlikte çalışmış askerler, Ve ABD nin planı çerçevesinde, Türkiye’ye geldiler.” demişti.

Son olarak ise Çömez, Türkiye'ye gelmelerine müsade edilen Afganların sırt çantalarında Türkiye'ye ne getirdikleri hakkında dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Turhan Çömez, Suriyelilerden sonra kamuoyunda tepki çeken ve birçok olayda ortaya çıkarak vatandaşı huzursuz eden Afgan göçmenlerle ilgili olarak, uyuşturucu yapımında kullanılan Efedra bitkisininin Türkiye’ye sokulduğu iddiası ile sosyal medyada dikkat çekti.

Afganlar ile Efedra bitkisininin de Türkiye’ye sokulmuş olabileceğini söyleyen Turhan Çömez “Efedra bitkisi Afganistan’da çok yaygın. Ve Metamfetamin üretiminde kullanılıyor. Bu korkunç uyuşturucunun tüketimi, Türkiye ve dünyada giderek artıyor. Afganlı mültecilere dokunmuyorsunuz, Bari sınırdan geçerken sırt çantalarını arayın. @suleymansoylu” ifadeleri ile bir başka tehlikeye daha dikkat çekti.

İşte o dikkat çeken tğm paylaşımlar;

 

Saz çalan kimselere verilen ad hangisidir? Saz çalan kimselere verilen ad hangisidir?