Yardım derneği AHBAP’ın kurucusu Haluk Levent, depremden dolayı ebeveynlerini kaybeden üniversite öğrencilerine burs vereceklerini açıkladı.

AHBAP derneği, 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili de etkileyen depremden dolayı tüm deprem bölgelerine yardım götürdü. Çadırdan ilk yardıma, insani yardımdan arama kurtarma çalışmalarına kadar pek çok alanda yardım etme çabasında bulundu. Bunun yanı sıra AHBAP derneği, deprem bölgelerine yardım etmek isteyen vatandaşların da güvenilir bir şekilde bağış yapabileceği bir kurum haline geldi. Haluk Levent, yapılan harcama detaylarını da sosyal medya hesabından kalem kalem açıklamıştı.

Öte yandan, Kızılay’dan çadır aldıklarına dair iddialar da bomba gibi gündeme düşerken, Haluk Levent konuyla ilgili açıklamalarda bulunmuş ve 28 Şubat’ta hepsinin faturasını zaten açıklayacaklarını ve konunun o zaman daha sağlıklı bir şekilde gündeme gelmesinin de daha doğru olacağını söylemişti. Sosyal medya kullanıcıları ise yapılan bu çadır alışverişi için yoğun eleştirilerde bulunurken Kızılay’ın da çadır satmış olma durumu da vatandaşları son derece şaşırtmıştı. Kızılay’ın herhangi bir şekilde kan ya da çadır satmasının mümkün olmadığı da belirtildi.

Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri

AHBAP, depremden dolayı ebeveynlerini kaybeden üniversite öğrencilerine burs vereceklerini açıklamıştı

Diğer bir yandan AHBAP derneği, depremden dolayı aldıkları yeni bir kararı da sosyal medya hesaplarından duyurdu. AHBAP derneğinin kurucusu olan Haluk Levent, sosyal medya hesabından karara ilişkin detaylı açıklamalarda bulundu.

Haluk Levent paylaşımda, depremde ebeveyn kaybı yaşayan üniversite öğrencisi tüm gençlere 1 yıl süreyle 5 bin TL burs verme kararı aldıklarını ifade etti. Verilecek olan 5 bin TL’lik burs imkanı ile ilgili burs başvurusunun detaylarının da en yakın zamanda ahbap.org sitesinden yayınlanacağını duyurdu.