Trabzonspor Kulübünün dergisine röportaj veren Başkan Ahmet Ağaoğlu, sporun gündeminde bomba etkisi yaratan açıklamalarda bulundu. Trabzonspor'un daima adaletin yanında yer aldığını kaydeden Ağaoğlu, göreve geldikleri 2018 yılından bu yana futbolda adale

Trabzonspor Kulübünün dergisine röportaj veren Başkan Ahmet Ağaoğlu, sporun gündeminde bomba etkisi yaratan açıklamalarda bulundu. Trabzonspor'un daima adaletin yanında yer aldığını kaydeden Ağaoğlu, göreve geldikleri 2018 yılından bu yana futbolda adaletin sağlanması için çalıştıklarını kaydeden Başkan Ağaoğlu, adalet kavramının maalesef yeşil sahalara yansımadığına şahit olduklarını söyledi. TFF kurullarının taraflı hareket ettiğini kaydeden Ağaoğlu, bu konuda FIFA'ya şikayette bulunduklarını dile getirdi.


"Trabzonspor resmen iflasa sürükleniyordu"


Göreve geldikleri 2018 yılında Trabzonspor'un hem mali hem de sportif anlamda büyük bir çöküşün içinde olduğuna değinen Ağaoğlu, umutsuzluk ve mutsuzluğun tavan yaptığı bir dönemde taşın altına ellerini koyduklarını belirtti. Kulübün resmen iflasa doğru sürüklendiğine şahit olduklarını belirten Ahmet Ağaoğlu, yıllarca başarısızlığa mahkum edilen takımı yenileyerek şampiyonluk yarışına dahil olan Trabzonspor'u oluşturduklarını ifade etti. Göreve geldiklerinde kimsenin kendilerinden şampiyonluk beklemediğini hatırlatan Ağaoğlu, "Bu kulüp iflas etmesin, ayakta tutun yeter" şeklinde bir talebin olduğunu ifade etti.


"Altyapı hamlesiyle Türk futboluna yeni bir soluk getirdik"


Göreve geldikleri ilk zamanlarda kulübün ekonomik yapısını düzeltmek için çalıştıklarını vurgulayan Ağaoğlu, sportif konuda da bir yapılanmaya gittiklerini aktardı. Gelinen noktada Trabzonspor'un profesyonelce yönetilen bir kulübe dönüştüğünü belirten Ahmet Ağaoğlu, altyapı hamlesiyle şehre yeni bir soluk kazandırdıklarını ifade etti. Yetiştirdiği futbolcuları yüksek ücretlere satan Trabzonspor'un bu başarısının rakip kulüp yönetimleri tarafından da takdir edildiğini kaydeden Ağaoğlu, kulübün iki sezondur zirve yarışının içinde olduğuna dikkat çekti.

"TFF kurullarını FIFA'ya şikayet ettik"


Yapılan haksızlıklara asla sessiz kalamayacaklarının altını çizen Ağaoğlu, futbolda adaleti sağlamanın Trabzonspor'un ana felsefelerinden biri olduğunu vurguladı. Temiz futbol hayalini gerçeğe dönüştürmenin mümkün olabileceğini kaydeden Ağaoğlu, Trabzonspor'un yıllardır en fazla haksızlığa uğrayan kulüp olduğunu dile getirdi. Maalesef "futbolda adalet" amacını yeşil sahalara yansıtamadıklarını kaydeden Ağaoğlu, son çare olarak FIFA'ya başvuru yapıp TFF'nin bağımsız olmayan kurullarını şikayet etmek zorunda kaldıklarını ifade etti. Teknik Direktör Abdullah Avcı, teknik ekip ve futbolcuların bütün güçleriyle çabaladıklarını kaydeden Ağaoğlu, başarının uzak olmadığını dile getirdi.