Türkiye son dönemlerde gelen fahiş zamlar nedeniyle zor günler geçirirken özellikle elektrik faturaları vatandaşların isyanına sebep oluyor. Bu konuda bir tepkide gazeteci Ahmet Hakan'dan geldi.

Koronavirüs salgını başlaması ile birlikte Türkiye'de başlayan ekonomik kriz devam ediyor. Market ürünlerine, benzine bir gün Sigara ve alkol fiyatlarına gelen fahiş zamlar sonrasında elektrik faturaları da vatandaşların tepkisini çekmeye devam ediyor. Sosyal medyada elektrik faturaları nedeniyle vatandaşlar tepki paylaşımları yaparken sokaklarda da protesto gösterileri başladı. Çığ gibi yayılan elektrik faturası tepkileri sonrasında Ahmet Hakan iktidara uyarılarda bulundu.

Hürriyet gazetesi genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü köşe yazısında elektrik faturalarına yer verdi. Özellikle gelen zamlar sonrasında vatandaşların cebini yakan elektrik faturalarına tepkilerin çoğu gibi büyümesine dikkat çeken Ahmet Hakan, şu anda iktidar için Ana muhalefet partisinin elektrik faturaları olduğunu söyledi. Bugünkü köşe yazısının başlığını "Ana muhalefet partisi: Elektrik faturaları" Olarak belirleyen Ahmet Hakan, AK Parti'ye de önemli uyarılarda bulundu.

Kamu Bankasının Konut Kredisi Taksidi 6840 TL'ye Düştü! Kendi Evine Yerleşeceklere Mart Ayında Yeni Teklif... Kamu Bankasının Konut Kredisi Taksidi 6840 TL'ye Düştü! Kendi Evine Yerleşeceklere Mart Ayında Yeni Teklif...

En etkili muhalefet partisi elektrik faturaları

Ahmet Hakan, bugünkü köşe yazısında Türkiye'de son dönemlerde yaşanan ekonomik sorunlar ve hayat pahalılığına dikkat çekti. Özellikle bu durumların Türkiye'de en etkili muhalefet partisi olduğunu söyleyen Ahmet Hakan, Ama son dönemlerde konunun da biraz daha özelleştiğini ve artık en etkili muhalefet partisinin elektrik faturaları olduğunu dile getirdi.

Gündem hep elektrik faturaları

Ahmet Hakan, herkesin sosyal medya üzerinden elektrik faturalarını paylaşmaya başladığını belirtirken gittiği yerlerde ve konuştuğu kişilerde de aynı tepkileri gördüğünü ifade etti. Artık Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nun bir kenara bırakılması gerektiğine dikkat çeken Hakan, bundan sonra iktidarın yapması gereken şeyin elektrik faturalarına yönlenmek olduğunu ifade etti.