FOX TV'nin tepki çeken programı Maske Kimsin Sen final kararı aldığını daha önce duyurmuştu. Programın RTÜK baskısı nedeniyle final yapacağı iddia edilmişti. Fakat işin aslı öyle çıkmadı.

Ünlü Yer Bilimci Prof. Dr. Celal Şengör Canlı Yayında Küfür Etti: "S... Et" Ünlü Yer Bilimci Prof. Dr. Celal Şengör Canlı Yayında Küfür Etti: "S... Et"

FOX TV ekranlarında yayınlanan Maske Kimsin Sen isimli yarışma programı 9. bölüm ile final yapacak ve ekranlara veda edecek. Magazin kulislerinde dolaşan iddialar programını RTÜK baskısı nedeniyle final kararı aldığı yönündeydi. Ancak yarışmanın yapımcısı Fatih Aksoy işin aslının öyle olmadığını açıkladı. Maske Kimsin Sen yarışması istediği reyting başarısını elde edemediği için ekrana veda edecek.

FOX TV ekranlarında Tansel Öngel'in sunumu ile yayınlanan jüri koltuğunda Melis Sezen, Eda Ece, Alican Yücesoy ve Doğu Demirkol'un oturduğu maske kimsin Sen yarışması yayınlandığı günden bu yana gündemden düşmüyor. Birçok izleyici yarışmada satanizm ve paganizm propagandası yapıldığı gerekçesiyle RTÜK'e şikayet telefonları açtı. Ünlü isimlerin kostümü ve maskesi ile sahneye çıktığı yarışma programı yoğun eleştirilerin hedefinde idi. Eleştiriler peş peşe gelirken programla ilgili filan iddiaları da Medya kulislerinde dolanmaya başlamıştı. Yapımcı Fatih Aksoy yarışmanın final kararı aldığını doğruladı.

maske-kimsin-sen-final-sebebi-dusuk-reytingler-cikti-1

Düşük reytingler nedeniyle final yapacak

Fatih Aksoy, yarışma ile ilgili yaptığı açıklamada maske Kimsin sen isimli yarışmanın düşük reyting sonuçları nedeniyle ekranlara veda edeceğini söyledi. Yarışmanın 9. bölümü yayınlanacak ardından final yapacak ve bir daha ekranlarda olmayacak. Ünlü yapımcı ya aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile yayınlanan kararname de soruldu. Kararnamenin doğrudan Maske Kimsin Sen yarışması ile ilgili olmadığını söyleyen Fatih Aksoy, Final kararının da sebebinin bu olmadığını dile getirdi.

maske-kimsin-sen-final-sebebi-dusuk-reytingler-cikti

RTÜK incelemesine girmişti

FOX TV ekranlarında yayınlanan maske kimse San yarışması daha bir bölümden göçük incelemesine takılmıştı. Özellikle satanist propaganda yapıldığı iddiaları üzerine birçok da eleştiri almıştı. Medyapımın yapımcılığını üstlendiği yarışma programının sunuculuğunu Tansel Öngel yaparken jüri koltuğunda Melis Sezen, Eda Ece, Doğu Demirkol ve Alican Yücesoy oturuyordu. Yarışmanın formatına göre ünlü isimler kostüm ve maske ile sahneye çıkıyor şarkılar söylüyor jüri üyeleri ise gerçek kimlikleri bulmaya çalışıyordu.